Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Separator sygnałów binarnych z kompleksowym wykrywaniem usterki linii (LFT)

2016-02-04

Indywidualne wykrywanie i sygnalizacja błędów w całym obwodzie sygnałowym bez konieczności używania dodatkowego okablowania

Line fault detection with Pepperl+Fuchs' switch amplifiers
Separatory sygnałów binarnych systemu K oraz H z wykrywaniem usterki linii.

W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, monitorowanie obwodów sygnałowych przez moduły interfejsu z kompleksowym wykrywaniem usterek linii (LFT) pozwala zmniejszyć koszty związane z dodatkowym okablowaniem. Konwencjonalne rozwiązania wymagają dodatkowego wyjścia w module oraz dodatkowego wejścia w systemie DCS. Kompleksowe wykrywanie usterki linii oferuje jeszcze jedną zaletę: możliwość wykrywania błędów pomiędzy systemem DCS a modułami interfejsu.

Separatory sygnałów binarnych z funkcją LFT umożliwiają równoczesne przesyłanie sygnałów dwustanowych i sygnałów o błędach ze strefy zagrożonej wybuchem do sterowni przy użyciu tylko jednego wyjścia. Usterki linii pomiędzy barierą iskrobezpieczną a sterownią można odróżnić od sygnałów binarnych.

Rezystancyjne wyjście przełączające w barierze iskrobezpiecznej przesyła informację o przerwaniu lub zwarciu obwodu razem z sygnałami z czujnika. W ten typ rezystancyjnego wyjścia tranzystorowego jest wyposażonych wiele separator sygnałów binarnychsystemu K oraz systemu H. Moduły te zostały zaprojektowane specjalnie do pracy z czujnikami NAMUR (EN 60947-5-6) oraz w obwodach iskrobezpiecznych do SIL 2 lub SIL3.

Kompleksowe wykrywanie usterki linii (LFT) umożliwia:

  • Indywidualne wykrywanie i sygnalizację błędów w obwodach sygnalizacyjnych (binarnych) bez konieczności używania dodatkowego okablowania

  • Ciągłe monitorowanie strony polowej oraz strony sterowania

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: