Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Skrzynki i panele sterujące

Control boxes
Skrzynki sterujące klasy Ex d z oknem

Uruchamianie silnika lub włączanie obwodów zasilania to stosunkowo proste zadania, gdy przełączniki nie znajdują się w strefie zagrożonej wybuchem. We wszystkich miejscach, w których w atmosferze występują gazy lub pyły (strefa 1 i 21), doskonale sprawdzają się skrzynki sterujące i panele klasy Ex d oraz Ex e firmy Pepperl+Fuchs ułatwiające użytkowanie urządzeń sterowniczych. Dostępne są różne konstrukcje, które mogą zostać wyposażone w przyciski, manipulatory obrotowe, przełączniki kluczykowe, wyłączniki awaryjne oraz inne rodzaje elementów sterujących. Oferta modułów do monitorowania i sygnalizacji obejmuje różne rodzaje oświetlenia sygnalizacyjnego oraz montowanych w pokrywach amperomierzy, woltomierzy i innych urządzeń pomiarowych. Dostępne są standardowe konfiguracje lokalnych skrzynek sterujących zawierające do trzech elementów funkcjonalnych.

Na zamówienie dostępne są bardziej złożone moduły sterujące służące do obsługi skomplikowanych maszyn i zawierające szeroką gamę elementów oraz akcesoriów obsługowych. Wykwalifikowani projektanci firmy Pepperl+Fuchs, wyróżniający się wieloletnim doświadczeniem w przemyśle przetwórczym, oceniają wymagania klientów i dobierają najbardziej efektywne rozwiązania do każdego zastosowania.

Obudowy są wykonane ze stali nierdzewnej, miękkiej stali, stopu aluminium, żeliwa lub poliestru wzmocnionego włóknem szklanym (GRP). Wybrane typy obudów mogą być malowane proszkowo na różne kolory. Dostępne są zarówno obudowy o bardzo małych rozmiarach, mieszczące tylko kompaktowy przełącznik lub dwa wskaźniki LED, jak i panele sterujące o wysokości powyżej jednego metra.

Moduły sterujące firmy Pepperl+Fuchs są używane w niemal każdej gałęzi przemysłu na całym świecie przez wiele znanych przedsiębiorstw, takich jak Shell, Chevron, Petronas, London Underground, Airbus Industries, British Sugar czy Aker-Kvaerner. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego doświadczenia oraz bogatej oferty w zakresie modułów sterujących w wykonaniu przeciwwybuchowym.