Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Skanowanie kodów w strefie 21

PowerScan może pracować w strefie 1 i 21

Bezprzewodowy, ręczny czytnik kodów kreskowych przekazuje odczytane dane do stacji bazowej w strefie 1/21.
Ręczny czytnik bezprzewodowy i stacja z serii PowerScan gotowe do pracy w strefie 1 i 21

Ręczny czytnik PScan-M z linii PowerScan przesyła dane do stacji bazowej. Oba urządzenia pracują w strefie Ex. Zasilanie jest dostarczane przez zasilacz umiejscowiony w strefie bezpiecznej.

PScan-M czyta wszystkie powszechnie stosowane kody 1D i jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach. Mocna konstrukcja, z zagłębionym wyświetlaczem i ochroną okienka skanera, gwarantuje działanie nawet po upadku z wysokości dwu metrów. Duży zasięg odczytu (1,1 m) zadowoli zarówno pracowników produkcji jak i logistyki.

Dzięki opatentowanej technologii Puzzle Solve™ , urządzenie odczytuje kody uszkodzone lub zabrudzone. Specjalnie opracowana funkcja celowania umożliwia precyzyjne skanowanie położonych blisko siebie kodów, nawet na granicy zasięgu odczytu. Kod wskazywany jest wskaźnikiem laserowym, po czym następuje wykonanie komendy odczytu. Prawidłowy odczyt jest sygnalizowany przez dwie diody LED umieszczone na górze i w tyle obudowy. Dodatkowo występuje również sygnał akustyczny.

Stację bazową podłącza się do komputera w strefie bezpiecznej, w maksymalnej odległości 150 m, za pośrednictwem zasilacza komunikacyjnego. Alternatywnie, można ją podłączyć do panelu operatorskiego TERMEX lub stacji operatorskiej VisuNet.