Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Rozwiązania dla stref zagrożonych wybuchem i nieprzyjaznego środowiska

Obudowy ognioszczelne zapewniają pewne i bezpieczne działanie urządzeń AKPiA

Systemy DCS, ESD i bariery iskrobezpieczne systemu K w obudowie ognioszczelnej ASM170
Systemy DCS, ESD i bariery iskrobezpieczne systemu K w obudowie ognioszczelnej ASM170

Nieczęsto spotyka się bardziej niebezpieczne i nieprzyjazne środowisko niż na platformach wiertniczych ulokowanych pośrodku Oceanu Atlantyckiego. Korozyjna słona woda, ciężkie burze z piorunami, temperatury poniżej zera i atmosfera wybuchowa. Mimo to, bez względu na warunki, elementy automatyki muszą pracować bezawaryjnie i bezpiecznie. Nietrudno zrozumieć, czemu wymagania bezpieczeństwa są pośród najwyższych i najbardziej kosztownych na świecie.

Oferujemy rozwiązania spełniające te najwyższe standardy i jednocześnie pozwalające ograniczyć koszty instalacji i uruchomienia. Wszystkie systemy DCS, ESD i inne elementy są instalowane w naszych zakładach w odpornych, wykonanych ze stali nierdzewnej obudowach ognioszczelnych. Obudowy z serii ASM lub EJB, ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium (bez miedzi), chronią delikatne urządzenia zarówno przed eksplozją jak i nieprzyjaznym środowiskiem.

Współpracując blisko z klientami, nasi inżynierowie opracowali optymalne konstrukcje, pasujące do wszystkich komponentów automatyki. Mogą to być zarówno nasze dobrze znane bariery iskrobezpieczne lub moduły FieldConnex jak i systemy DCS i ESD, dostarczane przez klienta lub głównego wykonawcę. Wszystkie testy funkcjonalne i certyfikacja odbywają się w naszym zakładzie. Kompletne rozwiązanie mocowane jest na palecie, która bez przeszkód może zostać przetransportowana na platformę. Połączenie obudowy ognioszczelnej z zaciskami w obudowie Ex e ułatwia integrację systemów DCS i ESD z systemem platformy.

Wiele takich rozwiązań jest zainstalowanych na morskich platformach wiertniczych na całym świecie, czasami wysoko na lądowisku dla helikoptera, chroniąc cenne przyrządy nawet w najtrudniejszych warunkach.