Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Ognioszczelne kasety sterownicze

Niezawodne sterowanie i sygnalizacja w obszarach zagrożonych wybuchem

Każde urządzenie Pepperl+Fuchs posiada solidną obudowę
Każde urządzenie Pepperl+Fuchs posiada solidną obudowę

Dzięki ognioszczelnym kasetom sterowniczym możesz być tak blisko procesu jak to tylko możliwe. Pomimo że obsługa współczesnych instalacji, kontrolowanych przez DCS, jest wysoce zautomatyzowana, nadal potrzebne jest lokalne sterowanie i sygnalizacja.

Obudowy ognioszczelne to prawdziwi specjaliści jeżeli chodzi o przełączanie i kontrolę w trudnych, przemysłowych warunkach. Wszystkie kasety sterownicze Pepperl+Fuchs posiadają certyfikat do strefy 1/21 (Ex d IIC dla gazu i Ex tb IIIC dla pyłu).


Solidne obudowy

Trudne, przemysłowe warunki wymagają aby kasety sterownicze posiadały odporne, mocne i wytrzymałe obudowy. Bazą naszych rozwiązań są solidne i kompaktowe obudowy ognioszczelne. Wykonywane ze stopu aluminium lub żeliwa posiadają wysokiej klasy powłokę malarską odporną na najtrudniejsze warunki otoczenia.

Projektując nasze kasety sterownicze, oprócz trwałości, koncentrujemy się na:

  • Minimalizowaniu zajmowanego miejsca
  • Szybkości montażu
  • Łatwości podłączania przewodów

Szeroki wybór elementów sterowniczych

Przełączniki i przyciski
Do dyspozycji jest cała gama urządzeń sterowniczych, zaczynając od przełączników obrotowych. Mogą to być wyłączniki ON/OFF lub przełączniki w różnych konfiguracjach i z odpowiednim oznaczeniem. Przyciski i lampki sygnalizacyjne mogą występować w wersji pojedynczej lub podwójnej. Posiadają różne kolory i mogą być ze sobą dowolnie zestawiane.

Przyciski bezpieczeństwa
Przyciski bezpieczeństw mogą mieć kształt grzybka, różne kolory, konfiguracje styków i opcje zwalniania. Dostępne są również przyciski chronione szybką i zwalniane kluczykiem. Ich oznaczenie można dostosować do zastosowania.

Bezpieczeństwo i kontrola
Bezpieczeństwo obwodów elektrycznych zapewniają zestawy bezpieczników, o różnych wartościach i kombinacjach biegunów, w obudowach Exd. Do kontroli mogą służyć zamknięte w obudowach ognioszczelnych fotokomórki i amperomierze, te ostatnie o różnych zakresach i skalach; w przypadku większych prądów można zastosować transformatory.


Godne zaufania rozwiązanie według Twoich wymagań

Musisz zastosować urządzenia nieprzystosowane do stref zagrożonych wybuchem? Szeroki wachlarz naszych obudów ognioszczelnych pomoże Ci wykonać to zadanie. Twoje urządzenia będą mogły bezpiecznie sterować i kontrolować proces. Różne wielkości i okienka w obudowach pozwalają podłączać np. termopary, RTD, przetworniki oraz montować urządzenia sterujące (np. PLC) i wskazujące. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o możliwościach obudów ognioszczelnych.