Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

RFID — Nowa głowica F190 UHF do odczytu i zapisu łączy łatwość obsługi i elastyczność zastosowania

The F190 UHF read/write head comes with several unique features like multi-tag reading and a selectable read range
Głowica UHF F190 do odczytu i zapisu posiada kilka unikalnych funkcji, takich jak możliwość odczytu kilku transponderów oraz ustawienia zakresu odczytu

Nowa głowica UHF F190, do odczytu i zapisu, firmy Pepperl+Fuchs stwarza wiele nowych możliwości. Umożliwia jednoczesne odczytywanie transponderów w formacie pakietowym, co zmniejsza ilość przesyłanych danych oraz zwiększa wydajność.

Zakres odczytu głowicy F190 można precyzyjnie dostosować, dlatego nie ma ona wpływu na inne operacje w procesie produkcyjnym. Umożliwia to znaczne zwiększenie niezawodności i czasu bezawaryjnej pracy.

Dzięki tym imponującym cechom stanowi ona kolejny krok w kierunku zapewnienia maksymalnej wydajności i elastyczności pracy operatora.

Rozszerzony zakres odczytu oraz możliwość odczytywania kilku transponderów

Technologia UHF jest skuteczna tam, gdzie systemy LF i HF są niewystarczające. Wykorzystuje ona fale swobodne i umożliwia komunikację szerokopolową. Nasza głowica UHF F190 do odczytu i zapisu to specjalistyczna alternatywa dla dostępnej już w ofercie anteny UHF F117: model F117 zapewnia zasięg do 6 m, natomiast model F190 został zaprojektowany ze szczególnym naciskiem na zastosowania w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej.

Z cech głowicy UHF F190 do odczytu i zapisu mogą szczególnie skorzystać gałęzie, takie jak technologia produkcji oraz logistyka wewnątrzzakładowa. Typowy zakres odczytu wynoszący od 0,2 m do 1,5 m umożliwia odczytywanie wielu transponderów i charakteryzuje się dużą tolerancją. Regulacja zakresu wykrywania umożliwia selektywne odczytywanie wybranych transponderów.

Model F190 ma jeszcze jedną znaczącą przewagę nad systemami LF i HF: umożliwia pakietowe przesyłanie danych. Dzięki temu do głowicy można przesłać do 40 transponderów UHF w obrębie jednej operacji .


Niewielka, ale sprawna

Głowica F190 to niewielkie urządzenie umożliwiające oszczędzanie miejsca podczas montażu. Jej wytrzymała konstrukcja umożliwia użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Antena jest przymocowana do górnej części urządzenia, a podzespoły elektroniczne są zamknięte w metalowej dolnej części głowicy. Wtyk M12 umożliwia połączenie z układami przemysłowymi, a stopień ochrony IP67 podkreśla solidność głowicy F190.


Kompatybilna i łatwa do zintegrowania

Głowica F190 jest kompatybilna z wszystkimi interfejsami IDENTControl firmy Pepperl+Fuchs i obsługuje wszystkie używane powszechnie magistrale. Używane dotychczas głowice LF lub HF do odczytu można łatwo zastąpić głowicą F190 lub używać głowice obu typów jednocześnie. Klienci mogą używać bezpłatnego oprogramowania RFIDControl, które umożliwia parametryzację urządzeń, pobieranie danych diagnostycznych i włączanie trybu testowego w przypadku braku dostępnego sterownika. Kolorowe, nadmiarowe wyświetlacze LED ułatwiają wdrożenie do eksploatacji dzięki możliwości wyświetlania informacji na temat bieżącego stanu urządzenia.


Najważniejsze cechy w skrócie

  • Jednoczesne odczytywanie do 40 transponderów
  • Niewielka i wytrzymała obudowa umożliwiająca używanie urządzenia nawet w najtrudniejszych warunkach
  • Możliwość wyboru zakresu odczytu przy użyciu oprogramowania zwiększająca bezpieczeństwo procesu
  • Łatwa integracja z istniejącymi systemami IDENTControl