Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Duże prądy w obszarach Ex

Urządzenia z serii DOLDS umożliwiają rozruch silników i bezpieczne odłączanie zasilania
Urządzenia z serii DOLDS umożliwiają rozruch silników i bezpieczne odłączanie zasilania

Napędy i urządzenia w zakładach przemysłowych wymagają dostarczenia dużych mocy. Włączając i rozprowadzając prądy do 315 A i napięcia do 440 V, należy zachować szczególną ostrożność i zasady bezpieczeństwa.

Muszą one być jeszcze większe, jeżeli urządzenia pracują w trudnych warunkach otoczenia i strefie zagrożonej wybuchem. Iskry pojawiające się podczas załączania mocy muszą być izolowane od wybuchowych gazów oraz pyłów.


Różne serie do różnych zastosowań

Ognioszczelne wyłączniki mocy i rozruszniki Pepperl+Fuchs to niezawodne rozwiązanie dla takich warunków. 4- lub 6-polowe wyłączniki mocy z serii SD, bazujące na sprawdzonych obudowach Ex d IIB, produkowanych z aluminium, stali nierdzewnej lub staliwa, mogą obsługiwać prądy do 315 A.

Pięć rozmiarów wyłączników pozwala w optymalny sposób wykorzystywać dostępną powierzchnię zabudowy w zależności od załączanej mocy. Wszystkie wyłączniki standardowo umożliwiają blokowanie kłódką w pozycji OFF. Seria SF, do prądów do 125 A, jest dostępna z dodatkowymi bezpiecznikami typu ASTA o wartości 80 kA zwiększającymi bezpieczeństwo obwodu.

Rozruszniki bezpośrednie z serii DOL obsługują w strefie zagrożonej wybuchem silniki o mocy do 75 kW. Są sterowane przyciskami, posiadają trójfazowe styczniki 50/60 Hz, wyposażone są w przekaźniki przeciążeniowe odpowiednie do mocy styczników oraz wyłączniki termiczne.

Seria DOLDS posiada dodatkowo wyłącznik obrotowy umożliwiający bezpieczne odłączenie zasilania. Ognioszczelne rozruszniki gwiazda-trójkąt z serii SDS obsługują moce 11 kW do 15 kW.

Wszystkie urządzenia mogą pracować zarówno w strefie gazowej jak i pyłowej i posiadają certyfikaty ATEX, IECEx i GOST-R. Standardowe napięcie cewek to 240 V i 415 V (inne – na zamówienie). Temperatura otoczenia od -40 °C do +50 °C, a ochrona mechaniczna IP66.


Skonfiguruj optymalną skrzynkę zaciskową do strefy Ex

Do dystrybucji mocy w obszarach zagrożonych wybuchem, można wybrać jedną ze skrzynek Ex d z szerokiej oferty Pepperl+Fuchs i wyposażyć ją w odpowiednie zaciski różnych typów. Skrzynki wykonywane są w wielu rozmiarach z aluminium, stali nierdzewnej i staliwa.

W przypadku ochrony typu Ex e i Ex i, do dyspozycji są skrzynki zaciskowe ze stali normalnej, nierdzewnej lub poliestru wzmocnionego włóknem szklanym (GRP).

Skontaktuj się z nami, a dobierzemy optymalne rozwiązanie do załączania urządzeń i rozprowadzania mocy!