Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Czujniki ultradźwiękowe na dyszach natryskowych

Dbanie o sady z czujnikami ultradźwiękowymi

Czujnik 30GM70 z zakresem wykrywania od 35 cm do 600 cm z łatwością wykrywa przerwy pomiędzy drzewami
Czujnik 30GM70 z zakresem wykrywania od 35 cm do 600 cm z łatwością wykrywa przerwy pomiędzy drzewami

Dbanie o sady wymaga sporo zaangażowania. Aby zebrać obfite plony oraz zapewnić ich przetrwanie, konieczna jest ochrona drzew przed szkodnikami i chorobami. Do utrzymania drzew w dobrym stanie wykorzystywany jest specjalny proces opryskiwania środkami chemicznymi. Środki te generują duże koszty. Aby uzyskać dobrą cenę za zbiory, opryski muszą być tak precyzyjne jak to tylko możliwe.

Konwencjonalne metody polegają na ciągłym opryskiwaniu upraw pestycydami, nawet w pustej przestrzeni pomiędzy drzewami. Zastosowanie czujników ultradźwiękowych pomaga ograniczyć zużycie pestycydów dzięki wykrywaniu przerw między drzewami. Z chwilą wykrycia przerwy oprysk jest tymczasowo wstrzymywany.


Precyzyjne sterowanie pozwala generować oszczędności

Czujnik ultradźwiękowy serii 30GM70 jest stworzony do takich zastosowań. Dzięki zastosowaniu niezwykle wytrzymałej technologii i wysokiemu stopniu ochrony IP czujniki ultradźwiękowe mogą pracować w każdych warunkach pogodowych bez utraty wydajności. Wytrzymałość tych czujników sprawia, że są one odporne na chemikalia zawarte w pestycydach.Czujnik ultradźwiękowy serii 30GM70 pozwala na ograniczenie zużycia pestycydów

Łatwe wdrożenie do eksploatacji

Zamocuj czujniki ultradźwiękowe z boku zbiornika opryskiwacza. Należy wybrać czujnik z odpowiednim zakresem roboczym i mocą sygnału, ponieważ pnie drzew nie odbijają dość dobrze sygnału czujników ultradźwiękowych. Czujnik UC6000-30GM70-2E2R2-V15 z zakresem wykrywania od 35 cm do 600 cm i dwoma wyjściami przełączającymi doskonale nadaje się do takiego zastosowania.

Adapter uczący UC-18/30GM-IR i program ULTRA-PROG-IR pozwalają na jeszcze łatwiejszy montaż i parametryzację. Za ich pomocą można zmierzyć dystans do obiektu i moc odbitego sygnału.

Należy pamiętać o zmniejszeniu stożka dźwiękowego o 20% w miejscu montażu w celu uniknięcia zakłóceń wywołanych przez mgłę lub rozpylony środek w bliskiej odległości.

Czujniki ultradźwiękowe wykrywają pojedyncze drzewa, co umożliwia tymczasowe wstrzymanie oprysku w przerwach pomiędzy drzewami. Dzięki temu, że zbiornik opryskiwacza nie musi być tak często uzupełniany, można zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.


Krótkie zestawienie zalet

  • Oszczędność czasu i kosztów dzięki ograniczeniu zużycia pestycydów
  • Wytrzymałe i niezawodne rozwiązanie
  • Duże zakresy działania umożliwiające precyzyjne wykrywanie obiektów
  • Łatwy montaż i parametryzacja

Już dostępny: Przewodnik po technologii ultradźwiękowej