Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Prezentujemy nową gamę elementów obsługowych do stacji sterowania Ex e

Control stations Ex e with various operator elements
Obudowy ze stali nierdzewnej lub poliestru wzmocnionego włóknem szklanym stanowią podstawę do wykorzystania różnych elementów obsługowych

Sterowanie maszynami lub instalacjami produkcyjnymi nie wydaje się być skomplikowanym zadaniem. Jest to jednak trudniejsze, gdy czynności obsługowe muszą być wykonywane w strefach zagrożonych wybuchem. Dlatego firma Pepperl+Fuchs oferuje liczne stacje sterowania Ex e, dla których niedawno została udostępniona wyjątkowo szeroka gama uniwersalnych elementów obsługowych. Do elementów tych należą:

  • Przyciski w różnych kolorach i z różnymi etykietami, również w wersji z podświetleniem
  • Przyciski grzybkowe, w tym również w wersji z blokadą zwalnianą przez pociągnięcie lub przy użyciu klucza
  • Wskaźniki LED w różnych kolorach
  • Przełączniki obrotowe w wersji nawet czteropozycyjnej, o różnych trybach działania i konfiguracjach styków. Dostępne również wersje z osłoną
  • Potencjometry o różnych zakresach rezystancji
  • Amperomierze o różnych skalach, do 2500 A
  • Akcesoria dla operatorów, w tym różne etykiety, wyłączniki awaryjne i osłony uniemożliwiające przypadkowe użycie z funkcją blokady

Stacje sterowania mają certyfikaty Ex de, Ex ib oraz Ex tb do użytku we wszystkich strefach zagrożonych do strefy 1 i 21. Wszystkie wymienione elementy obsługowe są montowane w pokrywie obudowy i można je dowolnie łączyć w obudowach o różnych formatach. Wytrzymałe materiały umożliwiają ich użytkowanie nawet w trudnych warunkach otoczenia lub strefach o wysokich wymaganiach związanych z zachowaniem higieny. Wloty i przepusty kablowe są integrowane zgodnie z wymaganiami klienta.


Wytrzymałe obudowy umożliwiają bezpieczne używanie funkcji obsługowych

Podstawą do instalacji elementów obsługowychdwie serie obudów o wysokiej jakości. Seria GLCP to obudowy wykonane z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Dostępnych jest siedem różnych rozmiarów umożliwiających zaprojektowanie stacji sterowania. W jednej obudowie można zintegrować do 35 nowych elementów obsługowych, co umożliwia opracowanie rozwiązania sterowniczego zajmującego możliwie najmniej miejsca.

Stacje sterowania z serii FXLSCP są wykonane z trwałej stali nierdzewnej o doskonałej odporności na korozję i dostępne w pięciu rozmiarach. Ich polerowana elektrochemicznie powierzchnia jest chroniona przed zaśniedzeniem. Największa wersja obudowy umożliwia zintegrowanie do 56 elementów obsługowych zamontowanych w pokrywie. Obudowy FXLSCP są wyposażone w uszczelnienia przy użyciu kołnierza powrotnego zapobiegające przedostawaniu się do środka pyłu, zabrudzeń i wilgoci po otwarciu zamocowanej na zawiasach pokrywy.


Wsparcie techniczne od fazy przygotowania danych technicznych po etap wdrożenia do eksploatacji

Nasze ośrodki Solution Engineering Center są dostępne w każdej części świata i służą pomocą w zaprojektowaniu indywidualnego rozwiązania — od wyboru elementów obsługowych oraz obudów przez zaprojektowanie i produkcję po wdrożenie do eksploatacji przygotowanej na zamówienie stacji sterowania. Prosimy o kontakt w celu określenia indywidualnych wymagań.