Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Pomiarowa kurtyna świetlna LGM

Inteligentny pomiar

The measuring LGM light grids
Pomiarowe kurtyny świetlne LGM eliminują konieczność wykonywania skomplikowanych obliczeń na bazie pojedynczej wiązki

Dobiegły końca czasy wykonywania skomplikowanych obliczeń na bazie pojedynczej wiązki w standardowych zastosowaniach oraz problematycznej konfiguracji. Nowa pomiarowa kurtyna świetlna z serii LGM to najnowszy produkt z grupy kurtyn świetlnych firmy Pepperl+Fuchs przeznaczonych do zastosowań w automatyce. To, co szczególnie wyróżnia ten produkt spośród innych pomiarowych kurtyn świetlnych dostępnych na rynku to 16 zdefiniowanych opcji pomiarowych zintegrowanych w urządzeniu. Użytkownik może wybrać optymalną metodę obliczeń dla danego zastosowania i uzyskać odczyt w milimetrach dla zmierzonych wartości, takich jak wysokość obiektu, najwyższe lub najniższe położenie obiektu, suma wartości, wartość średnia itp.

Łącze IO-Link umożliwia odczytywanie danych pomiarowych w milimetrach

Nawet po włączeniu funkcji krzyżowania wiązek świetlnych zmierzone wartości są przesyłane w bardzo krótkich cyklach w formacie cyfrowym przy użyciu interfejsu IO-Link, co umożliwia wygodne wdrożenie i konserwację urządzenia z poziomu układu sterowania. Parametryzację i konfigurację można wykonać przy użyciu komputera — nie jest wymagane używanie zewnętrznego programatora ani dodatkowego oprogramowania.


Ustanawiamy nowe standardy

Pomiarowa kurtyna świetlna LGM jest dostępna w wersjach o różnej rozdzielczości oraz wysokości pola do 3200 mm, co umożliwia uzyskanie dużych zakresów pomiarowych. Bardzo niski profil kurtyn świetlnych umożliwia ich stosowanie w ograniczonej przestrzeni. Innowacyjny system montażowy, niewymagający używania narzędzi, ułatwia instalację, wyrównywanie i wymianę elementów. Aluminiowa obudowa klasy IP67 jest odporna na trudne warunki pracy, a nawet temperatury występujące w chłodniach. Pomiarowe kurtyny LGM wyznaczają nowe standardy dzięki swej kompaktowej konstrukcji, funkcjonalności oraz unikalnemu stosunkowi ceny do możliwości.


Najważniejsze cechy

  • 16 zintegrowanych funkcji pomiarowych do wyboru
  • Pomiar bezpośrednio w milimetrach — brak konieczności wykonywania skomplikowanych obliczeń
  • Zintegrowane złącze IO-Link ułatwiające konfigurację i użytkowanie
  • Wąska i lekka obudowa umożliwiająca szybką instalację
  • Klasa ochrony IP67 z możliwością użytkowania kurtyny w chłodniach
  • Funkcja krzyżowania wiązek zapewniająca większą rozdzielczość bez wydłużania czasu odpowiedzi