Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Czytnik kodów OPC120P to najlepsze rozwiązanie do powierzchni odblaskowych oraz zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka prędkość odczytu

Wysokiej klasy czytnik kodów o szerokim zakresie zastosowań

Code Reader OPC120P
Czytnik kodów OPC120P — idealny do powierzchni odblaskowych oraz zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka prędkość odczytu
Nowy czytnik kodów OPC120P wyposażono w unikatowe oświetlenie filtra polaryzacyjnego, co pozwala na odczytywanie kodów z powierzchni o dużym współczynniku odbicia światła, np. z powierzchni zakrzywionych, metalowych, plastikowych lub PCB. Duża głębia ostrości umożliwia niezawodne odczytywanie kodów z dużych odległości bez konieczności regulacji mechanicznych czy zmian parametrów. Czytnik OPC120P sprawdzi się idealnie w szerokim zakresie zastosowań.

Wysokie prędkości odczytu

Dzięki prędkości odczytu równej 10 m/s oraz możliwości jednoczesnego wykonywania jednocześnie do 100 odczytów na sekundę, czytnik ten doskonale nadaje się do zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka prędkość odczytu. Dodatkowe funkcje, takie jak wejście enkodera obrotowego do odczytów synchronicznych czy odczytywanie kodów kreskowych o długości do 200 mm poprzez rejestrowanie wielu obrazów częściowych, czynią z tego czytnika naprawdę wyjątkowe urządzenie.


Zestaw przydatnych funkcji — wykrywanie obecności druku, porównywanie znaków firmowych i tryb wielu okien

Funkcja wykrywania obecności druku sprawdza prawidłowe położenie danych produkcyjnych, numerów seryjnych i szczegółów na temat dat ważności. Natomiast funkcja porównywania znaków firmowych sprawdza obecność i prawidłowe położenie znaków firmowych. W trybie wielu okien zakres odczytu dzielony jest na cztery pola, które są wykrywane i odczytywane oddzielnie. Jednocześnie można odczytać i porównać kody oraz sprawdzić obecność druku i znaków firmowych.


Krótki opis najważniejszych cech urządzenia

  • Niezawodne odczytywanie kodów 1D lub 2D nawet z powierzchni o dużym współczynniku odbicia światła
  • Wysoka prędkość odczytywania kodów — nawet do 10 m/s i 100 odczytów/s
  • Duża głębia ostrości umożliwia niezawodne odczytywanie kodów o wielu rozmiarach z różnych odległości i kątów
  • Możliwość rekonstrukcji długich kodów kreskowych z wielu obrazów częściowych
  • Możliwość sprawdzenia nawet do czterech kodów na jednym obrazie
  • Wykrywanie i porównywanie znaków firmowych lub ciągów znaków
  • Wejście enkodera obrotowego umożliwia opóźnienie wyzwalacza