Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Wykrywanie pojazdów przez systemy barier za pomocą czujników ultradźwiękowych

Czujniki ultradźwiękowe sterują opuszczaniem barier

Niewielkie rozmiary czujników ultradźwiękowych z serii Varikont L2 sprawiają, iż nadają się one doskonale do montażu w obudowach systemów barier
Niewielkie rozmiary czujników ultradźwiękowych z serii Varikont L2 sprawiają, iż nadają się one doskonale do montażu w obudowach systemów barier

Hale garażowe i parkingi są często wyposażone w systemy barier służące do kontroli wjazdu. Bariera nie może zostać opuszczona, gdy pod barierą znajduje się pojazd. Do kontrolowania tego procesu nadają się doskonale czujniki ultradźwiękowe. Czujniki takie wykrywają obiekty niezależnie od rodzaju i koloru pojazdu oraz monitorują cały obszar pod barierą.

Czujniki ultradźwiękowe bardzo łatwo zamontować w obudowie systemu bariery. Jeśli kilka barier funkcjonuje blisko obok siebie, czujniki ultradźwiękowe należy zsynchronizować, aby zapobiec wzajemnemu zakłócaniu działania.

Podczas montażu i ustawiania czujników należy dopilnować, aby znalazły się w odpowiedniej odległości od podłoża (w razie potrzeby można je nieco pochylić do przodu), a stożek projekcyjny nie stykał się z podłożem. Właściwa wysokość montażu jest szczególnie istotna w kontekście zmian temperatury pomiędzy okresami letnim i zimowym, ponieważ w niższych temperaturach wymiary stożka rosną.

Jeśli zajdzie potrzeba, można zmniejszyć rozmiary stożka projekcyjnego w oprogramowaniu do parametryzacji. Gdy system bariery jest zainstalowany poza budynkiem, czujniki ultradźwiękowe muszą być przystosowane do tych warunków.


Bezpieczny przejazd dzięki czujnikom ultradźwiękowym

Czujniki ultradźwiękowe bezbłędnie wykrywają pojazdy znajdujące się pod barierą, niezależnie od ich koloru. To bardzo ważna cecha ze względów bezpieczeństwa, ponieważ eliminuje ryzyko opuszczenia bariery na nadwozie.

Dzięki stożkowi projekcyjnemu i jego szerokiej strefie monitorowania czujnik niezawodnie wykrywa nawet małe przedmioty oraz niepłaskie elementy pojazdu, takie jak przyczepy, tylne bagażniki rowerowe czy pasażerowie motocykli.Czujniki ultradźwiękowe wykrywają obiekty niezależnie od rodzaju i koloru pojazdu oraz monitorują cały obszar pod barierą

Krótkie zestawienie zalet

  • Prosta kontrola nad systemami barier
  • Niezawodne wykrywanie pojazdów
  • Zapobieganie uszkodzeniom
  • Łatwy montaż w obudowie systemu bariery
  • Solidna konstrukcja czujników i długi okres użytkowania

Już dostępny: Przewodnik po technologii ultradźwiękowej