Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Remote I/O Portfolio in Motion—Advantages of LB System Make RPI Obsolete

LB Remote I/O System
System LB oferuje wiele zalet w porównaniu z systemem RPI

Z uwagi na liczne zalety systemu zdalnych we/wy LB dystrybucja systemu zdalnych we/wy RPI zostanie zakończona. System RPI cieszył się dużym uznaniem, jednak używanie zdalnych we/wy jest łatwiejsze w nowym systemie LB.


Dwa wydajne systemy — jedna topologia

System RPI był używany w Strefie 2 i 22, natomiast system FB może być używany w Strefie 1 i 21. Choć wydajność obu systemów jest wysoka, różnią się one topologią techniczną oraz metodą integracji układów sterowania. Użytkownicy wykonujący prace w obu strefach mogą teraz liczyć na wygodniejszą obsługę swoich instalacji.

Identyczna topologia systemów LB i FB oznacza, że wyglądają one identycznie w danym rozproszonym układzie sterowania. Dzięki temu wiedza na temat dwóch różnych topologii nie jest już wymagana. Użytkownicy jednego z systemów mogą szybko konfigurować, parametryzować i wdrażać równoważne systemy w drugiej strefie.


Wąskie moduły umożliwiają maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca

Wszystkie typy modułów są dostępne w wersji jedno- i wielokanałowej. Wąskie moduły mają bardzo małą szerokość i umożliwiają używanie wielu kanałów przy minimalnym wykorzystaniu przestrzeni montażowej. Wybrane moduły systemu LB zdalnych we/wy są dostępne w wersji 8-kanałowej. System zdalnych we/wy LB to najbardziej kompaktowy system przeznaczony do użytku w Strefie 2 spośród dostępnych na całym rynku rozwiązań do automatyzacji procesów.

Moduły uniwersalne, takie jak LB7x04, umożliwiają oddzielne programowanie 2 różnych typów kanałów (AI/AO), a tym samym przystosowanie modułów do szczegółowych wymagań danej instalacji.


Więcej możliwości połączeń z magistralą fieldbus oraz międzynarodowe certyfikaty

System LB jest przeznaczony do użytku z 4 różnymi typami magistral fieldbus. System RPI obsługiwał tylko magistrale Modbus RTU i Profibus DP/DP-V1, natomiast system LB można podłączyć do magistral Modbus TCP/IP i FOUNDATION Fieldbus H1. Co więcej, system LB otrzymał wiele certyfikatów umożliwiających jego użytkowanie w wielu regionach świata:

  • ATEX
  • IECEx
  • UL
  • GOST
  • NEPSI
  • Inmetro
  • Bureau Veritas
  • Det Norske Veritas
  • American Bureau of Shipping (ABS)

Zmień swój system na LB już teraz!

Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Pepperl+Fuchs, aby określić szacowane wymagania dla danego zastosowania. Sprawdź, jakie korzyści odniesiesz po zmianie systemu RPI na nowy system LB.