Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Separator zasilający SIL3 z zaciskami sprężynowymi

SIL3 transmitter power supply with spring terminals
Separator zasilający z SIL3 z wygodnymi zaciskami sprężynowymi

Do obszernej rodziny modułów z serii KC dołączył iskrobezpieczny separator zasilający SIL3 – KCD2-STC-Ex1.ES.SP. Obok istniejącej już wersji z zaciskami śrubowymi, do dyspozycji jest teraz moduł z wygodnymi zaciskami sprężynowymi. Pozwalają one szybko i pewnie podłączać kable, pozwalając zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne działania.


SIL3 – najwyższe bezpieczeństwo funkcjonalne

Sklasyfikowany jako urządzenie SIL3, nowy separator zasilający spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i jest certyfikowany do zastosowań iskrobezpiecznych zgodnie z IEC 61508. Dzięki temu iskrobezpieczny obwód SIL3 można zbudować używając tylko jednego separatora zasilającego. Do tej pory były potrzebne dwa urządzenia z SIL2. Ten dodatkowy koszt został teraz wyeliminowany. Także dla aplikacji z SIL2 nowe urządzenie oznacza odczuwalne korzyści. Zastosowanie separatora zasilającego z SIL3 pozwala wydłużyć zgodne z normą czasy między testami obwodu z SIL2, w wyniku czego zmniejsza się ilość pracy w utrzymaniu ruchu.


Oszczędność miejsca i diagnostyka

Po stronie systemu sterowania jednokanałowy separator zasilający posiada aktywne i pasywne wyjście 4 .. 20 mA oraz 1 .. 5 V. Jego szerokość wynosi tylko 12,5 mm, co gwarantuje efektywne wykorzystanie powierzchni w szafie sterowniczej. Jeżeli separator zamontowany jest na szynie zasilającej, informacja z wewnętrznej diagnostyki może zostać przekazana na listwę zbiorczej sygnalizacji błędu. Informacja diagnostyczna jest przekazywana także poprzez czerwoną diodę LED i może być łatwo dostrzeżona przez obsługę. Nowy separator zasilający współpracuje z 2-przewodowymi przetwornikami SMART i źródłami prądowymi. Rodzaj wyjścia (source/sink – współpraca z kartą pasywną/aktywną) jest ustawiany mikroprzełącznikami.


KCD2-STC-Ex1.ES.SP w skrócie

  • Odłączane zaciski sprężynowe gwarantujące szybkie i pewne połączenia
  • SIL3 zgodnie z IEC 61508
  • Wewnętrzna diagnostyka z praktyczną sygnalizacją poprzez diodę LED i zbiorczą sygnalizację błędu
  • Oszczędność miejsca dzięki szerokości tylko 12,5 mm