Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Industry 4.0 w centrum zainteresowania — HANNOVER MESSE 2014

2014-04-30

Visitors at the Hannover Messe Industrie 2014
Częsty widok na targach HANNOVER MESSE 2014: ogromna aktywność na stanowisku firmy Pepperl+Fuchs

Organizatorzy targów HANNOVER MESSE 2014 przyciągnęli w ciągu pięciu dni ponad 180 tys. gości. Firma Pepperl+Fuchs może uznać swój udział w największych przemysłowych targach na świecie za bardzo udany. Nasze nowe, innowacyjne produkty oraz przeprojektowane stanowisko wystawowe z 46 prezentacjami na powierzchni ponad 600 m² przyciągało uwagę w różnych aspektach.


Znaczące zainteresowanie mediów


Prezentowany w ramach programu Industry 4.0 układ „SmartBridge” przyciągnął uwagę prasy

Temat ogólny targów — „Industry 4.0” — wymagał przygotowania specjalnej prezentacji noszącej nazwę„SmartBridge” i przedstawiającej wyniki technicznych badań koncepcyjnych. Innowacyjna parametryzacja czujników przy użyciu tabletu lub smartfona oraz niezwykle estetyczne wzornictwo wywoływały zachwyt zarówno wśród gości, jak i przedstawicieli prasy. W rezultacie nasze stanowisko odwiedziło wielu dziennikarzy, którzy tłumnie stawili się także na śniadaniu prasowym zorganizowanym przez firmę Pepperl+Fuchs w celu przekazania mediom dodatkowych informacji.

Nasza kadra zarządzająca odpowiedziała na nim na pytania dotyczące projektu Industry 4.0, nowej rodziny separatorów galwanicznych serii SC oraz skanera R2100pierwszego na świecie wielowiązkowego skanera LED wykorzystującego technologię impulsowego pomiaru odległości. Nowe technologie oraz produkty zaprezentowane na targach HANNOVER MESSE 2014 wzbudziły tak wielkie zainteresowanie, że firma Pepperl+Fuchs była obecna w niemieckich serwisach informacyjnych, takich jak „Tagesschau” czy „Landesschau”.


Goście ze świata polityki

Premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann odwiedził stanowisko firmy Pepperl+Fuchs
Premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann odwiedził stanowisko firmy Pepperl+Fuchs

Na naszym stanowisku pojawiły się znajome twarze niemieckich polityków, którzy odwiedzili nas, aby uzyskać informacje na temat nowych urządzeń do automatyzacji oraz innych innowacji. Oprócz delegacji Unii Europejskiej odwiedził nas premier Badenii-Wirtembergii Winfried Kretschmann, wicepremier dr Nils Schmid oraz burmistrz Mannheim dr Peter Kurz.


Gorące powitanie


Żywa rozmowa o automatyce

Nasz niezwykle zmotywowany zespół obsługujący targi, składający się z pracowników różnych działów, dołożył wszelkich starań, aby każdy z gości poczuł się usatysfakcjonowany wizytą na naszym stanowisku. W ramach szczegółowych prelekcji oraz wycieczek z przewodnikiem przedstawiali oni szeroką gamę produktów firmy Pepperl+Fuchs z dziedziny automatyzacji. Przejęcie osobistej kontroli było naszym mottem w przypadku prezentacji „Zabawa z automatyką przemysłową”, które w atrakcyjny sposób informowały o szczegółach technicznych oraz zaletach produktów. Osoby lubiące aktywność fizyczną mogły zdobyć któryś z naszych upominków w postaci obręczy hula-hoop czy piłek futbolowych z logo firmy Pepperl+Fuchs.

Zespół z działu kadr umożliwiał gościom rozmowę na temat możliwości rozwoju kariery, a eksperci techniczni uczestniczyli w spotkaniu „Tec2You” dotyczącym inicjatywy rozwojowej stowarzyszenia New Automation mającej na celu prezentowanie podstawowych zasad działania układów dzieciom i młodzieży. Osoby, które nie mogły nas odwiedzić, miały możliwość śledzenia wszystkich wydarzeń na naszym koncie w serwisie Twitter, na którym opisywaliśmy przebieg targów HMI 2014.

Firma Pepperl+Fuchs pragnie podziękować wszystkim gościom za wykazane zainteresowanie i ciekawe rozmowy. Z przyjemnością spotkamy się z Wami na kolejnych targach.