Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Łatwe i sprawne monitorowanie obszaru dzięki skanerowi laserowemu (czujnikowi 2-D LiDAR) 2D R2000 Detection

R2000 Detection 2D laser scanner
Wypróbuj skaner laserowy 2D R2000 Detection!

Skaner laserowy 2D R2000 Detection (znany również jako czujnik 2-D LiDAR)  wyróżnia się wyjątkową zdolnością wykrywania. Ten skaner impulsowy z serii R2000 przekonuje swoimi parametrami technicznymi i łatwością obsługi. Znajduje zastosowanie w wielu różnych obszarach, np. w intralogistyce czy przeładunku materiałów.

Wysoka precyzja pomiarów dzięki technologii impulsowej

Skaner laserowy 2D (czujnik 2-D LiDAR) został opracowany z wykorzystaniem innowacyjnej technologii impulsowej (PRT), dzięki czemu zapewnia dokładne i bezbłędne pomiary niezależnie od warunków otoczenia i stanu kontrolowanego obiektu. Skaner R2000 Detection jest wyposażony w moduł pomiarowy, który obraca się na sztywnej osi, co umożliwia pomiar na jednej wysokości w zakresie 360°. Dzięki wysokiej rozdzielczości kątowej, wynoszącej do 0,071°, wykrywa nawet najmniejsze przedmioty, takie jak cienkie druty. Dodatkowo skaner laserowy 2D R2000 Detection zaskakuje niewielkimi wymiarami obudowy, co przekłada się na szybką instalację.


Łatwa obsługa

Oprócz doskonałych wyników pomiarowych ten mały specjalista może się także pochwalić prostą i intuicyjną obsługą. Za pomocą sterownika Device Type Manager (DTM) można w dowolny sposób szybko skonfigurować do 4 pól wykrywania.


Uniwersalne narzędzie do rozmaitych zadań związanych z wykrywaniem i monitorowaniem

Skaner laserowy (czujnik 2-D LiDAR) 2D R2000 Detection spełnia wiele zadań związanych z monitorowaniem:

  • Sterowanie prześwitem, kontrolowanie odległości, wykrywanie pustych sekcji w zautomatyzowanych systemach magazynowych i podających
  • Zapobieganie kolizjom pojazdów AGV, dźwigów magazynowych i przenośników podwieszanych
  • Platformy nawigujące


Skaner laserowy 2D (czujnik 2-D LiDAR) R2000 Detection bezbłędnie wykrywa uszkodzone palety.

Uszkodzone palety i wystające elementy mogą prowadzić do kolizji w procesach automatycznego załadunku w magazynach wysokiego składowania oraz powodować poważne uszkodzenia. Dodatkowa oś skanowania płaszczyzny w połączeniu z wyraźną plamką świetlną przechodzącą tuż pod osłoną umożliwia monitorowanie przestrzeni na zaledwie kilku milimetrach poniżej poziomu kontrolnego. Nawet małe fragmenty lub uszkodzone palety są bezbłędnie wykrywane i wskazywane.


Najważniejsze cechy skanera laserowego 2D R2000 Detection

  • Innowacyjna technologia impulsowa dla wysokiej precyzji i niezawodności
  • Wyraźna plamka świetlna lokalizująca małe przedmioty, odbłyśniki lub krawędzie
  • Pomiar w zakresie 360°
  • Stabilna oś skanowania gwarantująca precyzyjne monitorowanie skanowanej powierzchni
  • Najwyższa rozdzielczość kątowa na rynku skanerów cyfrowych — 0,071° — zapewniająca wykrywanie nawet najmniejszych obiektów
  • Łatwa obsługa — proste generowanie danych cyfrowych z 4 dowolnie konfigurowalnych pól wykrywania