Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Precyzyjne, trwałe i nadzwyczaj dynamiczne — magnetyczne enkodery obrotowe do zastosowania w rozlewniach

ENA58IL Series Magnetic Rotary Encoders
ENA58IL — oto nowy standard wśród przemysłowych enkoderów obrotowych!

W nowoczesnych rozlewniach nawet 90 000 butelek na godzinę jest napełnianych płynem. W celu uniknięcia kosztownych pomyłek podczas procesu napełniania, butelki muszą być umieszczone dokładnie pod napełniającymi je dyszami. Po raz pierwszy, to zadanie można rozwiązać za pomocą magnetycznych enkoderów obrotowych firmy Pepperl+Fuchs. Nowa, potężna seria ENA58IL nie tylko spełnia wymagania dotyczące dokładności i rozdzielczości, ale oferuje również decydującą zaletę - to jest niezwykle solidną konstrukcję. Nawet w trudnych warunkach, seria magnetycznych enkoderów obrotowych ENA58IL zapewnia precyzyjne dane lokalizacyjne w ramach procesów o dużej dynamice.

Niezawodna technologia enkoderów obrotowych

Trudne warunki środowiska pracy, domagają się zastosowania magnetycznych enkoderów, które są bardziej odporne na wpływ czynników środowiskowych dzięki ich wytrzymałej konstrukcji” – wyjaśnia Stefan Horvatic, szef działu zarządzania produktem w firmie Pepperl+Fuchs Drehgeber GmbH. Ta zaawansowana technologia pola magnetycznego, po raz pierwszy łączy czujnik Halla oraz czujnik Wieganda -osiągając wysoką jakość sygnału i ekstremalną wytrzymałość.


Bezpieczeństwo danych w niezawodnych procesach produkcyjnych

Z każdym obrotem wokół osi, magnetycznym absolutne enkodery obrotowe powodują zmianę kierunku pola magnetycznego. Powstałe w ten sposób napięcie indukowane, zasila enkoder samoczynnie generowana energią. Nawet w przypadku awarii zasilania, dokładna wartość pomiaru jest dostępna, a pełne bezpieczeństwo danych zapewnione. Dodatkowo, wewnętrzny akumulator nie jest już niezbędny, zaś prace konserwacyjne i naprawcze zostają ograniczone do minimum.


Szybkość, dokładność i trwałość

Ta seria magnetycznych enkoderów obrotowych ENA58IL pozwala osiągnąć dokładność <0,1° i szczególnie nadaje się do przekazywania danych lokalizacyjnych odnośnie precyzyjnego położenia butelek. W porównaniu do wcześniej dostępnych magnetycznych enkoderów obrotowych, czasy cyklu zostały drastycznie skrócone. „Dzięki skróconej obróbce danych te magnetyczne enkodery obrotowe są idealnym rozwiązaniem dla zastosowań wymagających dużych prędkości na przykład w rozlewniach płynów” – komentuje Stefan Horvatic. Te praktycznie niezniszczalne czujniki są szczególnie odpowiednie pod kątem surowych norm, obowiązujących w przemyśle spożywczym i przy produkcji napojów.Magnetyczne enkodery obrotowe z serii ENA58IL to doskonałe rozwiązanie do procesów wykorzystujących wysoką szybkość, np. w rozlewniach.

Szeroki wybór interfejsów i aplikacji

Magnetyczne enkodery obrotowe firmy Pepperl+Fuchssą odporne na temperatury od -40 °C do + 85 °C, a czujniki są odporne na wstrząsy i na drgania. Te wytrzymałe enkodery pracują niezawodnie w trudnych warunkach środowiskowych , takich jak zapylenie, zanieczyszczenie, drgania czy ekstremalne temperatury. Interfejsy do EtherCAT, PROFIBUS, PROFINET i SSI zapewniają płynną komunikację wprost do układu sterującego. Magnetyczne enkodery obrotowe serii ENA58IL nadają się do zastosowań w bardzo szerokim zakresie. Poznaj nowy standard wśród przemysłowych enkoderów obrotowych!


Najważniejsze cechy magnetycznych enkoderów obrotowych z serii ENA58IL

  • Pierwszy enkoder magnetyczny wykorzystujący efekt Halla w trudnych procesach
  • Wysoka rozdzielczość i dokładność bezwzględna <0,1° w nadzwyczaj precyzyjnych zastosowaniach
  • Niezwykle zwarta konstrukcja i zgodność ze wszystkimi powszechnie stosowanymi interfejsami dla większego zakresu zastosowań
  • Odporność na zużycie zapewniająca niezawodne działanie