Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Moduł do szaf sterowniczych AS-Interface KE5 — łatwa obsługa i zarządzanie

AS-Interface switch cabinet module KE5
Wyróżniający się unikalną konstrukcją obudowy umożliwiającą oszczędzanie miejsca i ułatwiającą zarządzanie moduł KE5 jest przeznaczony do zastosowań, w których możliwości konwencjonalnych modułów AS-Interface są niewystarczające

Zalety technologii AS-Interface są doskonale znane w branży automatyki przemysłowej. Oprócz niskich kosztów instalacji oraz dużych możliwości rozbudowy użytkownicy cenią sobie łatwy montaż i konfigurację systemów AS-Interface.

Jednym z kilku wyzwań, którym należy jeszcze sprostać jest konfiguracja dużej liczby wejść/wyjść w szafach sterowniczych oraz skrzynkach połączeniowych. Organizacja i uporządkowanie okablowania w ograniczonej przestrzeni montażowej to naprawdę trudne zadanie.

Moduł do szaf sterowniczych KE5 Pepperl+Fuchs to najnowszy produkt z rodziny modułów AS-Interface. Unikalna konstrukcja obudowy zapewnia doskonałą widoczność oraz ułatwia montaż, podłączanie przewodów oraz wykonywanie zadań konserwacyjnych w szafach sterowniczych i skrzynkach połączeniowych.

Wciskane połączenia z przodu modułu ułatwiają montaż

Podczas wdrażania do eksploatacji bloki zacisków są podłączane niezależnie od siebie
Podczas wdrażania do eksploatacji bloki zacisków są podłączane niezależnie od siebie

Niemal wszystkie moduły AS-Interface są wyposażone w złącza sprężynowe i skręcane umieszczone na górnej i dolnej części modułu. W module KE5 zastosowano inne rozwiązanie: złącza umieszczone są z przodu i wystarczy je wcisnąć do modułu.

Wciskane złącza z przodu oraz wciskane zaciski umożliwiają łatwy i szybki montaż. Przewody są wygodnie poprowadzone w dół w jednym kanale kablowym.


Zaprojektowany z myślą o oszczędzaniu

The AS-Interface module KE5 is a real space saver in switch boxes or cabinets
The AS-Interface module KE5 is a real space saver in switch boxes or cabinets
Moduł KE5 znacznie upraszcza podłączanie i odłączanie złączy, zapewnia lepszą organizację szafy sterowniczej oraz umożliwia uzyskanie dodatkowej przestrzeni montażowej. Dzięki umieszczeniu złączy z przodu urządzenia moduły można montować płasko przy górnej krawędzi skrzynki rozdzielczej lub szafy sterowniczej. Dzięki wąskiej obudowie modułu KE5 o szerokości poniżej 19 mm, można uzyskać do 50% więcej miejsca w szafie.

Prosta konstrukcja daje wiele zalet

Wersje modułu KE5 z wyjściami przekaźnikowymi i elektronicznymi są dostępne w takich samych obudowach, co zapewnia jednolity wygląd instalacji i ułatwia montaż oraz określenie wymagań dotyczących miejsca w szafie sterowniczej
Wersje modułu KE5 z wyjściami przekaźnikowymi i elektronicznymi są dostępne w takich samych obudowach, co zapewnia jednolity wygląd instalacji i ułatwia montaż oraz określenie wymagań dotyczących miejsca w szafie sterowniczej

Zamontowana na zawiasach, półprzezroczysta przednia pokrywa została pomysłowo zaprojektowana w celu umożliwienia szybkiego sprawdzenia stanu wejść/wyjść nawet po otwarciu, co zapobiega pomyłkom podczas przypisywania wejść/wyjść i pozwala na prowadzenie przewodów w sposób umożliwiający ich łączenie w wiązki, co zapewnia porządek w szafie sterowniczej.

Do celów diagnostycznych i konserwacyjnych moduł KE5 został wyposażony w inteligentny wyświetlacz z podświetlaną identyfikacją wejść/wyjść oraz wskaźnikami stanu LED. Umożliwia to rozróżnianie wejść/wyjść podczas ich przypisywania, nawet przy ograniczonym oświetleniu. Dwukolorowe wskaźniki LED sygnalizują przeciążenie wyjścia na poszczególnych kanałach.


Mostkowanie zacisków i możliwość wyboru zasilania czujnika

Oprócz innowacyjnej obudowy i pokrywy, moduł KE5 kryje również wiele zalet w swoim wnętrzu. Styki złączy interfejsów AS-i oraz AUX, które są wewnętrznie mostkowane umożliwiają pełną obciążalność 10 A, co eliminuje konieczność używania kłopotliwych tulejek dwuprzewodowych na złączach.

Łatwo dostępny przełącznik umożliwia wybór źródła zasilania — wewnętrznego z interfejsu AS-i lub zewnętrznego ze złącza AUX — dzięki bezpiecznej funkcjonalnie separacji obu metod zasilania. Zmniejsza to liczbę wymaganych urządzeń, obniża koszty i zwiększa dostępność instalacji.

Moduł do szaf sterowniczych AS-Interface KE5 to odpowiedni wybór dla użytkowników interfejsu AS-Interface oczekujących łatwej obsługi, elastycznej technologii i niewysokich kosztów.


Najważniejsze zalety

  • Umieszczone na przednim panelu złącza wciskane ułatwiają montaż
  • Niezwykle wąska obudowa o szerokości poniżej 19 mm umożliwia umieszczenie w szafie sterowniczej większej liczby urządzeń
  • Obudowa umożliwia prawidłowe poprowadzenie przewodów, co umożliwia lepszą organizację w szafie sterowniczej
  • Podświetlany wyświetlacz we/wy oraz wyposażona w etykietę przednia pokrywa umożliwiają bezbłędne przypisywanie wejść/wyjść
  • Przezroczysta pokrywa zapewnia widoczność wskaźników stanu wejść/wyjść nawet po otwarciu
  • Funkcjonalnie bezpieczna separacja źródeł zasilania: interfejsu AS-Interface i wejścia AUX