Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Rozwiązania z dziedziny łączności firmy Pepperl+Fuchs — dystrybucja sygnałów w automatyce

Connectivity by Pepperl+Fuchs
Firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę rozwiązań z dziedziny łączności zapewniających bezpieczeństwo funkcjonalne oraz dostępność maszyn podczas długotrwałej eksploatacji…

W różnorodnych zastosowaniach związanych z automatyzacją wymagania dotyczące technologii połączeń mogą być bardzo złożone. Od ponad 15 lat firma Pepperl+Fuchs produkuje technologie połączeń we wszystkich używanych wariantach spełniających wymagania różnych zastosowań.

W branżach, takich jak inżynieria mechaniczna, spawalnictwo, przeładunek materiałów, rozwiązania mobilne i przemysł przetwórczy, oprócz naszych znanych na całym świecie czujników oferujemy także szeroką gamę rozwiązań z dziedziny łączności zapewniających bezpieczeństwo funkcjonalne oraz dostępność maszyn podczas długotrwałej eksploatacji.

Wyspy czujnikowe


Wyspy czujnikowe M8 i M12 wyróżniają się wytrzymałością i łatwym montażem. Zostały one wyposażone w trwałe, w całości odlewane obudowy klasy IP68, są dokładnie testowane i zapewniają całkowitą niezawodność podczas pracy polowej. Osadzony przewód magistralny i złącza ustawione są w sposób ułatwiający podłączanie przewodów: dla wysp w wersji M12 odstępy między złączami są szerokie, a w wersji M8 złącza są przesunięte.


Rozdzielacze typu T i Y


Rozdzielacze typu T i Y to doskonałe rozwiązanie umożliwiające efektywne łączenie wielu sygnałów i ich przełączanie do jednego gniazda M12 lub M8. Jest to również niedrogie rozwiązanie umożliwiające dostęp do sygnałów magistrali bez znacznego zwiększania liczby przewodów. Rozdzielacze typu T i Y są wyposażone w trwałe, w pełni odlewane obudowy klasy IP68 z umieszczonymi z tyłu złączami lub osadzonymi kablami o różnych długościach.

Złącza do użytku polowego


Szeroka gama złączy do użytku polowego obejmuje rozwiązania dla wielu różnych zastosowań. Złącza do użytku polowego są doskonałe do prac konserwacyjnych lub rozbudowy systemu w terenie. Złącza dostępne są w wersji plastikowej lub metalowej, ekranowanej lub nieekranowanej oraz z różnymi rodzajami końcówek (M8, M12, 1/2 NPT, 7/8, skręcane, Quickon).

Gniazda kablowe czujnik-siłownik


Gniazda czujnik-siłownik umożliwiają przesyłanie sygnałów bezpośrednio z szafy sterowniczej do urządzeń polowych. Są one szczególnie przydatne dla techników serwisu, którzy szukają rozwiązań umożliwiających szybkie podłączanie i odłączanie urządzeń. Wszystkie urządzenia są zgodne z wymaganiami klasy ochrony IP67/68 i wyposażone w różne rodzaje złączy. Dostępne są złącza z gwintami PG lub metrycznymi, niektóre wersje mogą być również pozycjonowane.

Przewody do magistrali fieldbus


Przewody do magistrali fieldbus zapewniają trwałe i niezawodne połączenie różnych podzespołów systemu automatyki. Oferta obejmuje formowane przewody klasy IP67 przeznaczone do magistral PROFIBUS, PROFINET i CAN/DeviceNet.

Złącza zaworów


Jako dostawca rozwiązań systemowych, firma Pepperl+Fuchs oferuje gotowe do montażu podzespoły o trwałej konstrukcji. Nasze złącza zaworów są zamknięte w odlewanych obudowach klasy IP68 i wyposażone w formowane uszczelnienia, których nie można zgubić. Konstrukcja poszczególnych obudów jest zgodna z normą DIN oraz normami przemysłowymi, podczas gdy rozwiązania okablowania umożliwiają bezpieczne tłumienie zakłóceń elektromagnetycznych.

Akcesoria montażowe do złączy


Podczas montażu i konserwacji wymagana jest szybkość i dokładność. Nasze akcesoria montażowe umożliwiają bezpieczny montaż złączy przy użyciu żłobkowanych nakrętek zapewniających odpowiedni moment dokręcania. Oddzielnie dostępna jest podłączana końcówka dla gwintów M8 i M12.