Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Mniejsze od pudełka zapałek – solidne czujniki fotoelektryczne w miniaturowej obudowie

photoelectric sensor series R2 and R3
Czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 robią wrażenie swoją niezwykle małą obudową.

Standardowe czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 robią wrażenie swoją niezwykle małą obudową. Podczas gdy seria R2 wyjątkowo małych czujników z możliwością montażu M2 to wspaniałe rozwiązanie pozwalające maksymalnie oszczędzać miejsce, seria małych czujników R3 zapewnia również możliwość standardowego montażu M3. Dzięki miniaturowej obudowie czujniki fotoelektryczne sprawdzają się w zastosowaniach, w których wymagana jest duża precyzja na małej przestrzeni. Przeczytaj więcej na temat korzyści wynikających z używania obu serii.

Maksymalna swoboda montażu dzięki wyjściu przewodu pod kątem 45°

Maksymalna swoboda montażu!
Maksymalna swoboda montażu!

W przypadku korzystania z bardzo małych czujników fotoelektrycznych montaż i zastosowanie dotyczą zwykle ograniczonych przestrzeni, więc bardzo cenna jest możliwość elastycznego montażu. Obie serie standardowych czujników fotoelektrycznych zapewniają ją dzięki praktycznemu wyprowadzeniu przewodu pod kątem 45°. W połączeniu z odpowiednim uchwytem montażowym montaż w bardzo ciasnej przestrzeni jest niezwykle prosty. Ponadto uchwyty montażowe mogą być używane we wszystkich trybach wykrywania.


Redukcja przestojów urządzenia dzięki antystatycznej szklanej ściance na panelu przednim

Wyższa dostępność urządzenia!
Wyższa dostępność urządzenia!

W zastosowaniach wymagających wykrywania położonych blisko obiektów, np. w maszynie wykorzystującej wstęgi papieru, wibracje mogą powodować ścieranie czoła czujnika. W bardzo krótkim czasie taki czujnik „ślepnie” i wymaga wymiany na nowy. Czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 są wyposażone w odporny na ścieranie, antystatyczny przód szklany. Zapobiega on zabrudzeniom i ścieraniu, a zatem poprawia działanie urządzenia dzięki jego wysokiej dostępności.


Wszechstronność zastosowań dzięki wielu trybom wykrywania

Wyjątkowo małe czujniki fotoelektryczne z serii R2 i R3 są stosowane głównie w ciasnych pomieszczeniach. Niezwykle mała, skoncentrowana plamka świetlny, szklany przód odporny na zarysowania oraz różne tryby wykrywania pozwalają na używanie tych czujników w zupełnie nowych zastosowaniach.

Typowe zastosowania obejmują:

  • Wykrywanie obecności obiektów
  • Wykrywanie niewielkich elementów
  • Wykrywanie krawędzi przedniej
  • Zliczanie obiektów, np. w podajnikach