Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Magnetic Rotary Encoders Ensure Synchronous Roller Movement in Printing Presses

Każdego dnia miliony osób kupują i czytają gazety. Aby to umożliwić, prasy drukarskie działają bez przerwy z pełną prędkością, więc ważne jest, aby produkcja odbywała się bez problemów. Niezawodne magnetyczne enkodery obrotowe obsługują ten dynamiczny proces.Niezawodne magnetyczne enkodery obrotowe zapewniają niezawodną i bezproblemową eksploatację pras drukarskich.

Zastosowanie

Papier gazetowy przechodzi przez prasę offsetową ze prędkością ok. 50 km/h. Przy tej prędkości ruch licznych rolek musi być skoordynowany z absolutną precyzją w celu zapewnienia, że wstęgi nie zrywają się ani nie marszczą, a wydrukowane informacje znajdują się na swoim miejscu. Jakiekolwiek odchylenia narażają ten proces na fiasko.


Cel

Prasy drukarskie należą do najbardziej złożonych i kosztownych maszyn. Aby odzyskać koszty ich zakupu, prasy powinny pracować z jak najmniejszą liczbą przerw. Czasy konserwacji powinny być jak najkrótsze. W prasach obrót rolek jest monitorowany za pomocą enkoderów obrotowych. Pomimo silnych wibracji i wszechobecnego pyłu z farb enkodery obrotowe muszą pracować precyzyjnie i niezawodnie.


Rozwiązanie

Magnetyczne enkodery obrotowe z serii ENA58IL
Magnetyczne enkodery obrotowe z serii ENA58IL

Seria ENA58IL firmy Pepperl+Fuchs to pierwsza rodzina magnetycznych enkoderów obrotowych, które spełniają wymagania wydajnych pras drukujących. Na skutek ich odporności na uderzenia i wibracje oraz możliwość pracy w niekorzystnych warunkach w obecności pyłu i kurzu, są one bardzo niezawodne. Korzystanie z czujnika Wiegand umożliwia uzyskanie bardziej kompaktowej konstrukcji i wyeliminowanie konieczność stosowania kół zębatych.


Korzyści

Dzięki krótkim czasom cykli nieprzekraczającym 80 mikrosekund, magnetyczne enkodery obrotowe ENA58IL są idealnym rozwiązaniem do szybkiej pracy pras drukujących. Dzięki dokładności do 0,1 stopnia i rozdzielczości 16 bitów, magnetyczne enkodery obrotowe zapewniają dokładne pozycjonowanie danych, zapewniając, że rolki pracują synchronicznie. Urządzenia generują napięcie indukcyjne w każdej osi obrotu, co pozwala zasilać elektronikę. Eliminuje to konieczność stosowania wbudowanego akumulatora, który należy wymieniać w regularnych odstępach czasu. Dzięki energii wewnętrznej magnetyczne enkodery obrotowe pozwalają uzyskać dokładne pozycjonowanie danych nawet w przypadku awarii zasilania. W ten sposób prasa może kontynuować pracę po ponownym uruchomieniu bez ponownej kalibracji. Ponadto interfejsy SSI, EtherCAT i PROFINET zapewniają płynną komunikację.


W skrócie

  • Wysoki poziom dokładności i wysoka rozdzielczość synchronicznego ruchu rolek
  • Nadzwyczaj trwałe, odporne na zużycie, niewymagające konserwacji
  • Brak przestojów spowodowanych przez czujniki
  • Dokładne dane pozycji są zapewniane nawet w przypadku awarii zasilania, co pozwala na natychmiastowy restart
  • Szeroki zakres interfejsów (EtherCAT, PROFINET, SSI)