Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

BULLET – Zasilany z pętli adapter Ex d WirelessHART do automatyzacji procesów

2017-01-01


Niezwykle wytrzymała obudowa z aluminium chroni wszystkie podzespoły elektroniczne zasilanego z pętli adaptera WirelessHART oraz jego antenę.

Firma Pepperl+Fuchs poszerza swoją ofertę urządzeń WirelessHART o adapter „BULLET”. Ten zasilany z pętli adapter WirelessHART umożliwia nowym oraz używanym obecnie kablowym urządzeniom polowym 4 mA…20 mA oraz urządzeniom HART bezprzewodowe przesyłanie zmierzonych wartości, informacji diagnostycznych i danych konfiguracyjnych. To jedyny dostępny na rynku adapter WirelessHART wyposażony w ognioszczelną obudowę Ex d, który może być używany w strefach zagrożonych wybuchem do strefy 1/21, Class I, Div. 1  (dostępny również w wersji iskrobezpiecznej przeznaczonej do użytku w strefie 0 oraz w wersji do ogólnego zastosowania).


Wytrzymała obudowa do zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych

Niezwykle wytrzymała obudowa z aluminium chroni wszystkie podzespoły elektroniczne wraz z anteną — urządzenie może pracować w trudnych warunkach występujących w zakładach przetwórczych. Adapter BULLET jest trwale mocowany w sposób bezpośredni lub przy użyciu złącza kanału kablowego do urządzenia polowego Ex d lub na skrzynce połączeniowej. Dla urządzeń polowych iskrobezpiecznych przeznaczony jest adapter BULLET w wersji Exi.


Technologia StepVolt optymalizuje zasilanie dostępne z pętli

Zastosowanie adaptera BULLET eliminuje konieczność stosowania baterii zasilającej. Adapter umożliwia połączenie z urządzeniami HART oraz urządzeniami 4 mA…20 mA, dostosowując się do zmiennych wymagań aplikacji.

Adapter BULLET jest zasilany z pętli prądowej 4 mA…20 mA przy użyciu technologii „StepVolt”. Technologia ta umożliwia użytkownikom ustawienie napięcia zasilania z zakresu od 1 V do 2,5 V w celu optymalizacji wykorzystaniaenergii dostępnej w pętli oraz pasma komunikacji bezprzewodowej.

Adapter BULLET charakteryzuje się niezawodnym działaniem nawet w najtrudniejszych warunkach związanych z niskim natężeniem prądu, gdy ilość dostępnej energii jest bardzo mała — w przypadku przetworników na końcu bardzo długich tras kablowych lub barier iskrobezpiecznych. Jeśli dostępna jest większa ilość energii, adapter BULLET zapewnia większą liczbę pakietów WirelessHART na sekundę, co zwiększa wydajność całej sieci WirelessHART.


Tryb multidrop dla nawet ośmiu urządzeń z jednym adapterem WirelessHART

Adapter BULLET oferuje wydajną funkcję multidrop, która znacząco zmniejsza koszt dodawania kolejnych urządzeń do istniejącej sieci WirelessHART. Jeden adapter BULLET umożliwia podłączenie nawet ośmiu urządzeń polowych w trybie multidrop. Jest to szczególnie przydatne w przypadku monitorowania parków zbiorników i rurociągów.


Najważniejsze zalety

  • Jedyny dostępny na rynku, zasilany z pętli adapter Ex d WirelessHART odpowiedni do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem do strefy 1/21, Class I, Div. 1
  • Wytrzymała obudowa Ex d z aluminium z całkowicie zamkniętą anteną, przeznaczona do zastosowań w trudnych warunkach
  • Obsługa urządzeń polowych 4 mA…20 mA oraz HART oferująca elastyczność w różnych zastosowaniach
  • Technologia StepVolt zapewniająca bardzo niski spadek napięcia
  • Tryb multidrop umożliwiający obsługę do ośmiu urządzeń polowych przy użyciu jednego adaptera BULLET pozwala ograniczyć koszty rozbudowy sieci

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: