Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

VisuNet GXP do strefy 1/21

Nowy ekran Full HD z obsługą wielodotyku

VisuNet GXP sets new standards in Zone 1/21 for the life sciences.
VisuNet GXP wyznacza nowe standardy w strefie 1/21 w sektorze biotechnologii.

Niewielkie rozmiary, lekka i modułowa konstrukcja oraz wielodotykowy ekran Full HD o przekątnej 21,5 cala: kombinacja tych cech sprawia, że zdalny monitor VisuNet GXP to prawdziwa rewolucja w branży. Niezwykle funkcjonalny, ekonomiczny, z technologią cienki klient wyznacza nowe standardy w strefie 1/21 w sektorze biotechnologii.


Instalując nowy monitor VisuNet GXP, bardzo szybko dostrzeżesz jego niekwestionowane zalety. Od pierwszego kontaktu widać, że ten monitor z cienkim klientem dla strefy 1/21 zaprojektowano z myślą o maksymalnym ułatwieniu pracy montażyście. Tradycyjnie rozwiązania dla strefy 1/21 są ciężkie i nieporęczne, natomiast GXP poszedł w zupełnie innym kierunku. Przy masie niecałych 25 kilogramów jest naprawdę lekki. W praktyce jedna osoba jest w stanie zamontować całe urządzenie. Kolejny mocny punkt to modułowość: ekran, komputer i zasilacz można łatwo zdemontować na miejscu, co bardzo upraszcza naprawy i obniża koszty ewentualnych przestojów.

Sercem zdalnego monitora VisuNet GXP jest moduł cienkiego klienta opracowany przez firmę Pepperl+Fuchs. W 2007 roku firma wprowadziła pierwsze rozwiązanie cienkiego klienta dla stref zagrożonych wybuchem: zdalne monitory VisuNet. Od tego czasu stale rozwija tę technologię. Obecnie dzięki modelowi VisuNet GXP wyznacza nowy standard w zastosowaniach w biotechnologii.


Duży, pojemnościowy, wielodotykowy ekran

Pomimo niewielkiej masy monitora VisuNet GXP konstruktorzy nie poszli na kompromis w kwestii wyświetlacza. Przekątna 21,5 cala oraz rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) to parametry popularnych ekranów panoramicznych, które gwarantują optymalne wyświetlanie obrazów procesów. Pojemnościowy czujnik rozpoznający dotyk wielu palców umieszczono za hartowaną szybą ochronną, która jest nie tylko bardzo trwała i odporna na zarysowania, ale również przystosowana do pracy w rękawiczkach. Czujnik umożliwia wykorzystywanie nowoczesnego dotykowego interfejsu przypominającego rozwiązania znane ze smartfonów i tabletów, natomiast funkcja Multi-Touch pozwala wprowadzić dodatkowe aspekty bezpieczeństwa do newralgicznych procesów. Można na przykład określić, że aplikacja będzie uruchamiana tylko przy równoczesnym dotknięciu dwóch punktów, co praktycznie eliminuje ryzyko przypadkowej aktywacji.

Korpus ze stali nierdzewnej, w połączeniu z gładką powierzchnią ekranu oraz zewnętrznych podzespołów, takich jak obudowa i klawiatura, zapobiega gromadzeniu się płynów, brudu oraz bakterii. Jednolity szklany panel ekranu ułatwia czyszczenie. Dzięki takim rozwiązaniom VisuNet GXP spełnia rygorystyczne wymagania branży biotechnologicznej oraz wytyczne GMP. Ten system cienkiego klienta nadaje się świetnie do zastosowań w farmacji i lekkiej chemii.Oprogramowanie RM Shell 4.0 pozwala łatwo podłączyć monitor zarówno do klasycznych stacji roboczych jak i do nowoczesnych stacji zwirtualizowanych.

Łatwa integracja dzięki najnowszemu firmware'owi

Każdy zdalny monitor VisuNet GXP jest wyposażony w RM Shell 4 — najnowszy firmware dla naszych rozwiązań opartych na koncepcji cienkiego klienta. Interfejs użytkownika pozwala łatwo zintegrować monitor VisuNet GXP z systemem sterowania procesami. Trzeba zaledwie kilku minut, aby ustanowić połączenie przez Ethernet. Z jednego monitora użytkownik ma dostęp do różnych komputerów sterujących procesami. Można skonfigurować funkcję, zgodnie z którą po włączeniu monitor będzie się sam łączył z systemem sterowania procesami. W razie awarii hosta monitor VisuNet GXP z firmware'em RM Shell 4.0 potrafi nawet niezależnie nawiązać zdefiniowane uprzednio połączenie rezerwowe. Dzięki temu obrazy z procesów są przekazywane bez błędów w każdych okolicznościach.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: