Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Nowe separatory binarne jako 6 mm separatory galwaniczne

2015-11-06

SC-System switch amplifier
Najnowszym modułem w rodzinie separatorów galwanicznych serii SC jest separator binarny dostosowany do wszystkich dostępnych na rynku czujników binarnych …

Seria SC firmy Pepperl+Fuchs to rodzina separatorów galwanicznych przeznaczonych dla stref bezpiecznych. Te kompaktowe moduły wymagają małej ilości miejsca w szafie sterowniczej, oferują wysokiej jakości trójdrożną separację i są łatwe w montażu. Nowością w rodzinie jest jednokanałowy separator binarny dostosowany do wszystkich dostępnych na rynku czujników binarnych.

Separator binarny ma możliwość przetwarzania sygnałów wysyłanych z czujników NAMUR (z kontrolą przerwy lub zwarcia w obwodzie), jak również z czujników SN i Z. Ponadto za pośrednictwem nowego wzmacniacza impulsowego w rzetelny sposób przekazywane są dane pomiarowe z czujników S0 (np. pomiar ilości wody), czujników z wyjściami PNP lub NPN oraz ze źródeł prądu przemiennego o o napięciu od 24 do 230 VAC. Moduł jest wyposażony w wyjście stykowe przekaźnikowe.


Możliwość opóźnienia załączenia/wyłączenia sygnału wyjściowego

Cechą szczególną jest dodatkowa funkcja, umożliwiająca kontrolę długości sygnałów wejściowych, w celu uniknięcia skutków sygnałów nieustalonych. Istnieje możliwość wydłużenia krótkich sygnałów wejściowych (opóźnienie wyłączenia wyjścia) lub tłumienia krótkich sygnałów wejściowych (opóźnienie załączenia wyjścia). Moduł jest zasilany napięciem 24 V za pośrednictwem zacisków lub magistrali zasilającej. Dodatkowe funkcje obejmują zasilanie czujnika, wykrywanie usterek linii oraz zbiorczy komunikat o usterkach przekazywany za pośrednictwem magistrali zasilającej.


Seria SC – niezawodność w najefektywniejszej formie

Jedno- i dwukanałowe separatory galwaniczne z serii SC firmy Pepperl+Fuchs zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania w strefach bezpiecznych. Rodzina obejmuje separatory zasilające, wzmacniacze separujące, przetworniki temperatury i wiele innych produktów. Kluczowe funkcje to izolacja galwaniczna pomiędzy stroną obiektową a stroną sterowania oraz przetwarzanie zmierzonych wartości na standardowe sygnały.

Przy szerokości 6 mm i wysokości 97 mm te mocne i kompaktowe moduły z serii SC potrzebują mało miejsca w szafie sterowniczej i są przeznaczone do pracy w temperaturze do +70°C. Oferują wysokiej jakości trójdrożną separację pomiędzy wejściem, wyjściem i zasilaniem, wytrzymując napięcie robocze do 300 V i napięcie probiercze do 3,0 kV.


Najważniejsze cechy

  • Nowy separator binarny dla rodziny separatorów galwanicznych o szerokości 6 mm firmy Pepperl+Fuchs
  • Dostosowany do wszystkich dostępnych na rynku czujników binarnych
  • Kontrola długości sygnałów wejściowych w celu uniknięcia skutków sygnałów nieustalonych

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news:

Nowa linia kondycjonerów sygnałów serii SC

Poznaj najbardziej kompaktowe rozwiązanie do zastosowań ogólnych!