Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Elastyczny czytnik ręczny do systemów magazynowych

Czytnik OHV300: pełne zarządzanie systemami magazynowymi


Czytnik ręczny OHV300 zapewnia maksymalną wydajność zarządzania systemami magazynowymi, remanentami i inwentaryzacją.

Zastosowanie

Systemy magazynowe są często używane w dużych centrach dystrybucji pełnych wysokich regałów i błyskawicznie poruszających się dźwigów magazynowych. Nie należy również zapominać o niezliczonych małych i średnich systemach używanych w wielu firmach zajmujących się zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją. W takich środowiskach w pełni zautomatyzowana obsługa systemów magazynowych nie może często zostać zastosowana z przyczyn ekonomicznych lub technicznych. Zamiast tego produkty są ręcznie dodawane i usuwane ze stanu magazynowego. W każdym z tych przypadków pracownicy zajmujący się obsługą wymagają maksymalnej wydajności w zarządzaniu zapasami magazynowymi, inwentaryzacji oraz procesach związanych z przetwarzaniem stanów magazynowych.


Cele

Ręczne dodawanie i usuwanie produktów ze stanów magazynowych różni się od procesów używanych we w pełni zautomatyzowanych systemach magazynowych. W szczególności powoduje opóźnienie toku prac, ponieważ pracownicy muszą nieustannie przemieszczać się pomiędzy magazynem a komputerem w celu wprowadzania i aktualizowania danych. Użycie inteligentnego czytnika ręcznego pozwala lepiej realizować wymagania dotyczące wydajności. Urządzenia muszą umożliwiać przetwarzanie wszystkich konwencjonalnych kodów jedno- i dwuwymiarowych oraz mapowaniecałego systemu zarządzania magazynem równolegle do czytnika ręcznego.Czytnik ręczny OHV300 jest łatwy w użyciu i umożliwia niezawodne odczytywanie małych kodów dwuwymiarowych i długich kodów jednowymiarowych.

Rozwiązanie

Czytnik ręczny OHV300 umożliwia kompleksowe zarządzanie systemami magazynowymi.
Czytnik ręczny OHV300 umożliwia kompleksowe zarządzanie systemami magazynowymi.

Czytniki ręczne OHV300 umożliwiają łatwą realizację pełnego zakresu zadań — od rejestracji produktów po kompleksowe zarządzanie systemami magazynowymi. W celu dodania produktów do stanu magazynowego użytkownik może wprowadzić dane produktu przy użyciu czytnika kodów lub klawiatury. Zapisane dane, np. dotyczące lokalizacji oraz ilości produktów, można sprawdzić w dowolnym momencie poprzez odczytanie kodów. Klawiatura oraz zintegrowany kolorowy ekran umożliwiają łatwąobsługę i wyświetlanie wyników. W celu dodatkowego przetwarzania oraz tworzenia kopii zapasowych danych można je wyeksportować do systemów ERP w formacie tabelarycznym, łącząc bezprzewodowo czytnik OHV300 z komputerami, ładowarkami USB, smartfonami i tabletami.


Korzyści

Czytnik ręczny oferuje wiele funkcji specjalnych ułatwiających pracę. Umożliwia łatwe odczytywanie kodów z błyszczących powierzchni, poprzez opakowaniową folię kurczliwą, a także odczytywanie dużych i małych kodów przy użyciu jednego urządzenia dzięki wbudowanemu podwójnemu obiektywowi. Czytniki ręczne zapewniają optymalną elastyczność w zakresie dostosowywania do indywidualnych potrzeb, np. integracji z systemami ERP bez konieczności zaawansowanego programowania. Zgodność z językiem JavaScript umożliwia wygodne wdrażanie własnych aplikacji bez użycia komputera.


Czytnik ręczny OHV300 w skrócie

  • Klawiatura i ekran umożliwiające łatwe zarządzanie zapasami magazynowymi
  • Łatwa i elastyczna integracja z systemami ERP poprzez adaptację ciągu wyjściowego
  • Parametryzacja i programowanie bezpośrednio w czytniku ręcznym przy użyciu kodów sterujących i języka JavaScript
  • Niezawodne odczytywanie małych kodów dwuwymiarowych i długich kodów jednowymiarowych
  • Komunikacja bezprzewodowa przy użyciu technologii Bluetooth

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: