Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Nowa generacja czujników fotoelektrycznych

2016-02-09

Wykorzystaj możliwości czujników fotoelektrycznych z rdzeniem pomiarowym

Czujniki fotoelektryczne serii R100 i R101
Czujniki fotoelektryczne serii R100 i R101

Czujniki fotoelektryczne serii R100 i R101 to uniwersalne rozwiązanie oparte o nowatorskie technologie, które zapewniają maksymalną elastyczność w wielu zastosowaniach. Od barier optycznych po czujniki odległości — po raz pierwszy w niewielkiej obudowie zintegrowano kilka technologii fotoelektrycznych. Ponadto interfejs IO-Link umożliwiający komunikację na poziomie każdego czujnika, niezależnie od jego typu. Zakres funkcji został rozszerzony o czujniki przełączajce z rdzeniem pomiarowym. Pozwalają one nie tylko zmniejszyæ koszty pozyskania i logistyki, ale także zapewniają największe możliwości dostosowawcze do różnych wymagań i zastosowań.


Spraw, by procesy były wydajne i bezpieczne

Dzięki szerokiej gamie funkcji czujniki fotoelektryczne serii R100 i R101 umożliwiają realizację różnych zadań związanych z wykrywaniem w wielu zastosowaniach przemysłowych. W tym zakresie technologia przełączania z rdzeniem pomiarowym zapewnia szczególne możliwoœci. Pozwala to na zintegrowanie w jednym czujniku wielu trybów pracy, takich jak tryb okienkowy czy punkty przełączania (opcjonalnie za pośrednictwem interfejsu IO-Link).


Czujnik przełączający z rdzeniem pomiarowym wykrywa różne wysokości stosów.
Czujnik przełączający z rdzeniem pomiarowym wykrywa różne wysokości stosów.

Zastosowanie czujnika przełączającego z rdzeniem pomiarowym pozwala łatwo wykrywać różne wysokości stosów. W takim przypadku czujnik zamontowany nad pasem przenośnika wykrywa przejeżdżające pojemniki. Wykorzystując technologię Multi Pixel, urządzenie wykrywaróżne wysokości stosów umieszczonych wewnątrz produktów. Jeśli np. przyssawka kolejno usuwa dwa zanieczyszczone produkty, czujnik wykrywa je na podstawie wcześniej skonfigurowanych punktów przełączania. Przykład zastosowania po prawej stronie przedstawia zasadę działania czujnika. Biały obiekt w tle reprezentuje różne wysokości stosów.

Zaleta jest oczywista: W zastosowaniach, w których niezbędne były wcześniej dwa czujniki, wystarcza teraz czujnik przełączający z rdzeniem pomiarowym. Dzięki temu czujniki serii R100 i R101 pozwalają zapewnić większą wydajność i bezpieczeństwo procesów, umożliwiając jednocześnie obniżenie kosztów zakupu i eksploatacji.


Nowa generacja czujników w skrócie

  • Nowoczesna konstrukcja: Kompleksowe połączenie kilku technologii fotoelektrycznych w jednej obudowie.
  • Innowacyjne technologie: Nowa technologia laserowa DuraBeam, sprawdzona technologia Multi Pixel oraz interfejs IO-Link pozwolą Ci zautomatyzować instalację i przygotować ją na przyszłe rozwiązania.
  • Niewielkie rozmiary obudowy: Niewielkie rozmiary obudowy umożliwiają łatwą integrację mechaniczną — nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach.
  • Intuicyjna koncepcja pracy: Dzięki spójnej koncepcji sterowania i wyświetlacza konfiguracja czujnika przebiega błyskawicznie.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news:

Czujniki fotoelektryczne z serii R10x

Po raz pierwszy użytkownicy uzyskali pełną gamę rozwiązań obejmujących urządzenia fotoelektryczne oraz innowacyjne technologie zamknięte w identycznych obudowach. Poznaj nową serię R10x...