Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Firma Pepperl+Fuchs jest „kwalifikowanym potencjalnym dostawcą” firmy TOTAL S.A.

2016-03-17

Ex de flanged solution
Firma Pepperl+Fuchs dostarcza największym firmom na całym świecie urządzenia elektryczne zapewniające ochronę przed wybuchem.

Firma Pepperl+Fuchs otrzymała status „kwalifikowanego potencjalnego dostawcy” firmy TOTAL S.A., firmy z branży naftowo-gazowej czwartej na świecie pod względem wielkości, która działa w ponad 130 krajach. Zakres kwalifikacji obejmuje skrzynki połączeniowe, panele sterownicze i elementy instalacji elektrycznych używane w strefach zagrożonych wybuchem. Dwa z rozmieszczonych na całym świecie centrów Solution Engineering Center (SEC) firmy Pepperl+Fuchs przeszły przez proces rygorystycznej kwalifikacji przeprowadzony przez firmę TOTAL S.A. — mogą teraz dzielić się z placówkami firmy TOTAL na całym świecie doświadczeniem w zakresie ochrony przed wybuchem, wiedzą inżynierską oraz wysokiej jakości rozwiązaniami dostosowanymi dokładnie do wymagań firmy TOTAL.


Obszerna certyfikacja Ex obejmująca wiele różnych rozwiązań

Zakres rozwiązań dla instalacji elektrycznych używanych w strefach zagrożonych wybuchem zależy od dostępności wielu komponentów oraz obudów. Dzięki obszernej certyfikacji Ex elementy te można łączyć w różnych skrzynkach połączeniowych i sterowniczych oraz stacjach i panelach. Zaawansowane panele sterownicze i rozdzielcze zapewniają ochronę przed wybuchem i chronią znajdujące się wewnątrz podzespoły elektryczne przed czynnikami zewnętrznymi. W obudowach z atestem Ex d, dostępnych w wielu różnych wersjach i rozmiarach oraz wykonanych z różnych materiałów, w tym ze stal nierdzewnej o wysokiej jakości, można zainstalować różne podzespoły rozdzielcze i elementy sterowania automatycznego.


Panele Ex de wyposażone w kołnierz umożliwiają łatwą modyfikację i rozbudowę

Ognioodporna sekcja rozwiązań Ex de nie wymaga zwykle otwierania na miejscu instalacji, co skraca czas uruchomienia.
Ognioodporna sekcja rozwiązań Ex de nie wymaga zwykle otwierania na miejscu instalacji, co skraca czas uruchomienia.

Doświadczeni inżynierowie z centrów Solution Engineering Center (SEC) dobierają odpowiednie warianty i projektują rozwiązania na podstawie danych technicznych określonych w ścisłej współpracy z operatorem instalacji. Na miejscu instalacji wykonywane są szybko wszystkie połączenia kablowe wewnątrz przedziałów z certyfikatem Ex e wyposażonych już w odpowiednie dławiki kablowe oraz zaciski.

Sekcja ognioodporna nie wymaga zwykle otwierania na miejscu instalacji, co skraca czas uruchomienia. Panele Ex de wyposażone w kołnierz umożliwiają również zintegrowanie elementów sterujących i służących do monitorowania, takich jak przełączniki i amperomierze z przedziałem Ex e. Możliwa jest późniejsza modyfikacja i rozbudowa urządzeń bez konieczności uwzględniania wysokich wymagań instalacji Ex d określonych w normie IEC/EN 60079-14 oraz innych normach dotyczących bezpieczeństwa. Firma Pepperl+Fuchs rozszerzyła niedawno swoją gamę paneli kołnierzowych, wprowadzając do oferty nowe wersje konstrukcyjne przeznaczone do pracy w szerszym zakresie temperatur otoczenia.


Skrzynki zacisków i skrzynki sterownicze z pełnym atestem Ex e

Skrzynki sterownicze Ex e mogą pomieścić ponad 50 elementów sterujących.
Skrzynki sterownicze Ex e mogą pomieścić ponad 50 elementów sterujących.

Skrzynki zacisków i skrzynki sterownicze dostosowane do wymagań klientów, w pełni objęte atestem Ex e, można skonfigurować przy użyciu szerokiej gamy komponentów: od niewielkich, jednofunkcyjnych modułów sterujących, do złożonych skrzynek sterowniczych zawierających ponad 50 elementów roboczych w jednej obudowie lub skrzynek połączeniowych zawierających ponad 1000 zacisków.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy Pepperl+Fuchs.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: