Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Technologia „SmartBridge®” firmy Pepperl+Fuchs zdobyła nagrodę „Best of Industry” 2016

2016-04-01

SmartBridge
Aplikacja SmartBridge zmienia urządzenia mobilne w wygodne moduły do bezprzewodowego sterowania urządzeniami IO-Link.

W ramach nagród „Best of Industry” przyznawanych przez Vogel Business Media produkt „SmartBridge” firmy Pepperl+Fuchs został wybrany zwycięzcą w kategorii „Automatyzacja”.

System SmartBridge składa się z adaptera (interfejsu Bluetooth magistrali IO-Link) oraz aplikacji SmartBridge do urządzeń mobilnych. Adapter można wpiąć w magistralę biegnącą do urządzenia IO-Link, co umożliwia użytkownikom dostęp do danych przesyłanych tą magistralą na smartfonach i tabletach przy użyciu technologii Bluetooth. Dzięki temu aplikacja SmartBridge zmienia urządzenia mobilne w wygodne moduły do bezprzewodowego sterowania urządzeniami IO-Link, wyświetlania danych lub parametryzacji czujników i siłowników.

 


Benedikt Rauscher, kierownik grupy ds. rozwoju, na ceremonii wręczenia nagród.
Benedikt Rauscher, kierownik grupy ds. rozwoju, na ceremonii wręczenia nagród.

Benedikt Rauscher, kierownik grupy ds. rozwoju w firmie Pepperl+Fuchs, był niezwykle podekscytowany zwycięstwem: „SmartBridge jest produktem opracowywanym pod kątem cyfryzacji w ramach koncepcji Przemysł 4.0. Technologia ta została już kilkakrotnie użyta praktycznie z korzyścią dla użytkowników mierzących się z tą skomplikowaną dziedziną. Dlatego też jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że to eksperci wyróżnili nasze innowacyjne osiągnięcie, przyznając nam nagrodę Best of Industry i bardzo dziękujemy za ich uznanie”.

O nagrodę mogły ubiegać się tylko firmy, które pojawiły się już na ścisłej liście kandydatów do nagrody za produkt lub rozwiązanie, lub które zdobyły już jakąś nagrodę branżową. W ramach intensywnego procesu selekcji, który trwał od początku 2014 roku do połowy 2015 roku, nominowano 34 uczestników w dziesięciu kategoriach. W skład jury weszli redaktorzy niemieckiego magazynu „MM Maschinenmarkt”, a zwycięzców w poszczególnych kategoriach wskazali eksperci branżowi wraz z czytelnikami magazynu MM Maschinenmarkt. W internetowej ankiecie oddano niemal 10 000 głosów. W przygotowanej w Würzburgu gali, podczas której wręczono nagrody, wzięło udział prawie 200 gości związanych z przemysłem niemieckim.

„Nagroda Best of Industry natychmiast stała się nagrodą dla całej firmy. Niezależnie od tego, kto odbiera dyplomy i trofea, czy są to inżynierowie, eksperci ds. komunikacji, przedstawiciele działu sprzedaży czy też sam prezes, każda z firm zaprezentowała nie tylko swój produkt, ale i perspektywę rozwoju rynku”, powiedział Hans-Jürgen Kuntze, wydawca magazynu MM Maschinenmarkt, podkreślając osiągnięcia wyróżnionych firm.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: