Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Monitor prędkości obrotowej System SC w wersji z obudową 6 mm — z funkcją zamrożenia alarmu

2016-04-14

New rotation speed monitor with S0 interface.
Nowy monitor prędkości obrotowej z interfejsem S0.

Separatory galwaniczne System SC firmy Pepperl+Fuchs mogą być obecnie używane w nowych zastosowaniach: nowy monitor prędkości obrotowej to jedyny moduł o szerokości zaledwie 6 mm umożliwiający przetwarzanie cyfrowych sygnałów wejściowych ze wszystkich komercyjnych czujników cyfrowych. To nowe rozwiązanie zostało opracowane w celu umożliwienia przetwarzania wszystkich standardowych sygnałów danego typu przy użyciu jednego modułu. Dzięki interfejsowi S0 monitor prędkości obrotowej może być również używany w zastosowaniach wykraczających poza automatykę przemysłową, na przykład w systemach automatyzacji budynków.


Bezpieczne monitorowanie prędkości i łatwa obsługa

Nowy monitor prędkości obrotowej z serii SC to jedyne urządzenie tego typu o szerokości 6 mm. Umożliwia on przetwarzanie sygnałów wejściowych o częstotliwości od 0,01 Hz do 50 kHz. Dzięki wysokiej częstotliwości granicznej i wynikającej z niej dużej rozdzielczości urządzenie może prawidłowo wykrywać zniekształcone impulsy. Ustawienia monitora prędkości obrotowej można łatwo dostosować przy użyciu mikroprzełącznika lub komputera. Przyciski „uczenia” z przodu urządzenia umożliwiają zaprogramowanie wartości granicznych nawet podczas pracy. Dzięki oddzielnemu wejściu można włączyć funkcję pomijania fazy rozruchu podczas monitorowania przestojów.


Wydajny moduł do przetwarzania sygnałów cyfrowych

Moduły cyfrowe z serii SC mogą wykrywać sygnały z wszystkich komercyjnych czujników cyfrowych. Monitor prędkości obrotowej może przetwarzać sygnały z czujników NAMUR oraz czujników SN, wraz z obsługą funkcji wykrywania zwarć i przerw w przewodach, o raz z czujników DC zgodnie z normą EN 60947-5-2. Nowy monitor prędkości obrotowej umożliwia także niezawodne przesyłanie do systemu sterowania danych pomiarowych z czujników S0, np. służących do pomiaru objętości wody w systemach automatyzacji budynków, 3-przewodowych czujników z przełączanymi wyjściami PNP lub NPN oraz źródeł AC o napięciu od 24 do 230 V AC. Oprócz komercyjnego zasilania 8 V dla dostępnych na rynku rozwiązań nowy moduł oferuje zabezpieczone przeciwzwarciowo zasilanie czujników 15 V/20 mA. Moduł jest wyposażony w wyjście przekaźnikowe.


Kompaktowe kondycjonery sygnałów zapewniające wysokiej jakości trójkierunkową separację

1- i 2-kanałowe kondycjonery sygnałów serii SC zostały zaprojektowane specjalnie do użytku w strefach bezpiecznych. Dzięki szerokości 6 mm oraz wysokości 97 mm te kompaktowe moduły są doskonale dostosowane do montażu w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Urządzenia z serii SC oferują wysokiej jakości separację trójkierunkową pomiędzy wejściem, wyjściem oraz zasilaniem, odporną na napięcie robocze do 300 V oraz napięcie próbne do 3,0 kV. Kondycjonery sygnałów są zaprojektowane do pracy w temperaturach z zakresuod -25°C do +70°C oraz do montażu poziomego lub pionowego bez zachowywania odległości oraz ograniczania parametrów roboczych. Moduły z serii SC są zasilane napięciem 24 V poprzez zaciski lub magistralę zasilania, wkładka do szyny DIN 35 mm.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news:

Nowa linia kondycjonerów sygnałów serii SC

Poznaj najbardziej kompaktowe rozwiązanie do zastosowań ogólnych!