Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Niezawodne czujniki ultradźwiękowe do pomiaru poziomu oraz precyzyjnego wykrywania obecności w zbiornikach do kąpieli kwasowej

Zastosowanie

W przemyśle chemicznym występują najbardziej ekstremalne warunki pracy. Agresywne opary, emisja gazów sprzyjających korozji oraz duża wilgotność stwarzają wysokie wymagania dla elementów używanych w układach automatyki. Przed przystąpieniem do nakładania powłoki lub malowania elementów metalowych muszą one zostać oczyszczone z resztek olejów i smarów — ten proces zachodzi w kąpielach kwasowych. W celu zapewnienia bezpiecznej realizacji procesu należy nieustannie monitorować poziom napełnienia zbiornika. Wymagane jest również skanowanie procesu transportowania wyczyszczonych elementów na taśmie przenośnika, tak aby żaden z nich nie został pominięty.


Cel

W celu spełnienia wymagań dotyczących twardości i czystości oraz zagwarantowania nieprzerwanego procesu odtłuszczania, wymagane jest niezawodne monitorowanie poziomu napełnienie zbiorników zanurzeniowych oraz bezpieczne wykrywanie obecności elementów metalowych. Czujniki używane w takich zastosowaniach muszą być niezwykle odporne na bezpośredni kontakt z substancjami agresywnymi chemicznie oraz przygotowane do pracy w bardzo trudnych warunkach.


Rozwiązanie

W pełni zamknięty korpus ze stali nierdzewnej sprawia, że czujniki UMB800 nadają się doskonale do pracy w najtrudniejszych warunkach.
W pełni zamknięty korpus ze stali nierdzewnej sprawia, że czujniki UMB800 nadają się doskonale do pracy w najtrudniejszych warunkach.

Czujniki ultradźwiękowe UMB800 wyróżniają się hermetyczną konstrukcją i są całkowicie odporne na bezpośredni kontakt z substancjami agresywnymi chemicznie. Wejście analogowe umożliwia używanie czujnika do ciągłego sterowania poziomem w zbiorniku zanurzeniowym. Na podstawie precyzyjnych pomiarów, po osiągnięciu minimalnego poziomu napełnienia układ rozpoczyna uzupełnianie zbiornika aż do żądanej wartości maksymalnej.

Do monitorowania transportowania elementów metalowych używane są czujniki ultradźwiękowe serii UMB800. Wykrywanie nie zależy od koloru, materiału ani właściwości odblaskowych danego elementu. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji odległości roboczej możliwe jest wykrywanie obecności elementów nawet o niewielkiej grubości. Jeśli element utknie w kąpieli, proces może zostać przerwany w trybie natychmiastowym.


Korzyści

Niezależnie od wybranego zastosowania — do wykrywania poziomu czy też elementów metalowych — czujniki UMB800 zapewniają najwyższe bezpieczeństwo realizacji procesu.
Niezależnie od wybranego zastosowania — do wykrywania poziomu czy też elementów metalowych — czujniki UMB800 zapewniają najwyższe bezpieczeństwo realizacji procesu.

W pełni zamknięty, wysokiej jakości korpus ze stali nierdzewnej sprawia, że czujniki UMB800 nadają się doskonale do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dzięki dużemu zakresowi pomiarowemu, kołnierzowi montażowemu niewymagającemu używania narzędzi oraz niewielkim wymiarom, czujniki odbiciowe stwarzają nowe możliwości w dziedzinie automatyzacji procesów realizowanych w warunkach sprzyjających korozji. Czujniki można łatwo zintegrować podczas modernizacji maszyn lub zamontować w istniejących instalacjach. Niezależnie od wybranego zastosowania — do wykrywania poziomu czy też elementów metalowych — czujniki UMB800 zapewniają najwyższe bezpieczeństwo realizacji procesu.


W skrócie

  • Ultrakompaktowy czujnik ultradźwiękowy wykonany ze stali nierdzewnej
  • Odporny na działanie agresywnych środków chemicznych i detergentów
  • Bezpieczne monitorowanie poziomu napełnienia
  • Niezawodne wykrywanie elementów
  • Krótszy cykl czyszczenia pozwala zwiększyć dostępność maszyny