Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Łatwa integracja urządzeń i danych w cyfrowej erze IIoT oraz I4.0

2016-07-20

Nowa generacja bloków zasilających do sieci PROFIBUS i PROFINET

FieldConnex® Power Hub
Niezwykle kompaktowy i łatwy do zainstalowania blok zasilający FieldConnex® łączy sieć PROFIBUS PA z PROFINET.

Efektywność, przezroczystość i dostępność, a obecnie także możliwości wdrożenia koncepcji Przemysł 4.0 i przemysłowego Internetu rzeczy — te wymogi są teraz dużo bardziej dostępne niż dotychczas. Operatorzy instalacji mogą zapewnić maksymalną dostępność inajwyższy stopień ochrony ludzi i maszyn. Fundamentalnym wymogiem jest jednolita integracja danych dla wszystkich inteligentnych urządzeń obiektowych. Projektowanie rozwiązań opartych na sieciach PROFIBUS DP i PROFINET stało się łatwe dzięki najnowszej generacji bloków zasilających FieldConnex® firmy Pepperl+Fuchs. Odkryj najbardziej kompaktowe zasilacze sieci przemysłowych i liczne korzyści, jakie oferują.


Od PROFIBUS do PROFINET — łatwa integracja dostosowanych rozwiązań technicznych

Po raz pierwszy firma Pepperl+Fuchs wprowadza bramkę PROFINET pozwalającą na bezpośrednie połączenie pomiędzy siecią PROFINET i PROFIBUS PA. Nowa bramka obsługuje redundancję systemu S2PROFINET i topologie z redundancją pierścieniową PROFINET. Bezproblemowa komunikacja jest zapewniona nawet w przypadku potencjalnej awarii systemu sterowania rozproszonego DCS lub sieci Ethernet. Brak wpływu na bieżące operacje. 


Najbardziej kompaktowe rozwiązanie — polegaj na wysokiej wydajności i oszczędzaj pieniądze

Nowe bloki zasilające FieldConnex® są o wiele bardziej kompaktowe niż wszystkie dotychczasowe modele. Bloki dla tej samej liczby segmentów zajmują dużo mniej miejsca i wymagają mniejszej liczby szaf sterowniczych bez żadnego pogorszenia w zakresie działania i mocy. Bloki zasilające zwracają także uwagę najniższym poziomem emisji ciepła na rynku, dzięki czemu pozwalają uniknąć kosztownych rozwiązań w zakresie aktywnej klimatyzacji. To nie tylko obniża koszty projektowania, ale przyczynia się także do zmniejszenia ogólnego zużycia energii i jednocześnie zapewnia długi okres eksploatacji.


Zaawansowana diagnostyka — przejmij kontrolę nad siecią fieldbus

Nowe bloki zasilające FieldConnex® można konfigurować i diagnozować z dowolnej zdalnej lokalizacji za pomocą sterowników dla urządzeń konkretnego typu lub serwera sieci Web. Dodatkowo moduł zaawansowanej diagnostyki (ADM) pozwala użytkownikowi na ciągły nadzór warstwy fizyczną sieci fieldbus. Wykrywa on błędy w czasie rzeczywistym i powiadamia o nich personel utrzymania ruchu przy użyciu łatwych do zrozumienia informacji tekstowych. Oprócz przypadków krytycznych, takich jak zwarcie przewodów, większość problemów z infrastrukturą sieci fieldbus — np. przeciek wody, zwarcia doziemne czy drgania styków — nie ma bezpośredniego wpływu na działanie instalacji. Jednak rozpoznanie tych problemów i powiadomienie zespołów utrzymania ruchu, aby mogły szybko przystąpić do działania i usunąć usterki, jest naprawdę istotne. Pozwala to obniżyć koszty uruchomienia i utrzymania ruchu przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa personelu i instalacji. ADM to niezastąpiony sposób na poprawę codziennej wydajności instalacji!


Długie magistrale o dużej mocy — zapewnij iskrobezpieczeństwo i możliwość stosowania długich odcinków

Blok zasilający FieldConnex® zapewnia obsługę koncepcji długich magistral o dużej mocy. To rozwiązanie pozwala na podłączenie dużej liczby urządzeń w jednym segmencie o dużej długości. Iskrobezpieczeństwo jest uzyskiwane w ramach koncepcji długiej magistrali o dużej mocy po zastosowaniu barier obiektowych z iskrobezpiecznymi wyjściami odgałęzień.


Korzyści oferowane przez bloki zasilające FieldConnex® nowej generacji:

  • PROFINET otwiera możliwość wdrożenia nowych koncepcji, takich jak Przemysł 4.0 czy Internet rzeczy.
  • Stosowanie sieci PROFIBUS i PROFINET w ramach jednego systemu chroni nakłady poniesione na istniejące zasoby.
  • Funkcje redundancji zwiększają dostępność instalacji. 
  • Kompaktowa konstrukcja pozwala na najwydajniejsze zagospodarowanie przestrzeni w szafie.
  • Zaawansowany moduł diagnostyczny zapewnia monitorowanie warstwy fizycznej. 
  • Długie magistrale o dużej mocy zapewniają iskrobezpieczną instalację w strefach zagrożonych wybuchem.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: