Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Układ łańcuchowy: Wydajna metoda instalacyjna w szafach sterowniczych

Zastosowanie

Aby zapewnić komunikację pomiędzy modułami szafy sterowniczej , należy połączyć wiele różnych podzespołów. Jeżeli zasilanie nie jest dostępne za pośrednictwem szyny DIN, użytkownik musi zastosować konwencjonalną metodę okablowania, która jest bardzo czasochłonna i skomplikowana. Poza tym często istnieje potrzeba dodania, wymiany lub demontażu modułów bez zakłócania połączenia pomiędzy innymi urządzeniami.


Cel

Podczas prowadzenia okablowania modułów szafy sterowniczej kluczową kwestią jest zapewnienie niezawodności i braku zakłóceń połączenia . Do uproszczenia systemu okablowania w szafie niezbędne są przewody zapewniające szybkość i elastyczność montażu. Należy zastosować rozwiązanie, które gwarantuje niezawodność oraz znaczną oszczędność czasu i kosztów.


Rozwiązanie

Model układu łańcuchowego jest odpowiedni do użytku z zaciskami śrubowymi.
Model układu łańcuchowego jest odpowiedni do użytku z zaciskami śrubowymi.

Dzięki konfigurowanemu w 25 punktach przewodowi, który można stosować zarówno w połączeniach szeregowych, jak i równoległych, układ łańcuchowy umożliwia szybkie i proste okablowanie szaf sterowniczych za pomocą zaledwie jednego kabla. Używając złączy zakręcanych można w dowolnym czasie dostosowywać liczbę wymaganych połączeń: otwarte końcówki kabli i niepodłączone przewody można zaizolować, a układ łańcuchowy można rozszerzyć, podłączając do niego kolejny. Ten model układu łańcuchowego jest odpowiedni do użytku z zaciskami śrubowymi i może być stosowany z modułami o szerokości do 40 mm.


Korzyści


Dzięki możliwości łatwego izolowania, skracania i przedłużania kabli, połączenia łańcuchowe są ekonomiczną i wygodną metodą tworzenia połączeń między podzespołami szafy. W odróżnieniu od tradycyjnego, czasochłonnego w montażu okablowania dla każdego modułu, układ łańcuchowy zapewnia niezawodność przesyłu sygnału podczas montażu, demontażu i wymiany poszczególnych modułów.


W skrócie

  • Niezawodne połączenie do przesyłu sygnału bez potrzeby tworzenia skomplikowanego i czasochłonnego, indywidualnie zaprojektowanego okablowania
  • Znaczne ograniczenie stopnia skomplikowania dzięki 25 skonfigurowanym punktom połączeń na każdym kablu
  • Maksymalna elastyczność: wygoda połączenia, kaskadowanie i izolacja dzięki zakręcanym złączom wielokrotnego użytku (10 w opakowaniu)
  • Wygoda stosowania — wymiana, montaż lub demontaż poszczególnych modułów bez konieczności zdejmowania okablowania