Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Firma Pepperl+Fuchs łączy siły z pionierem w dziedzinie mobilnych urządzeń ochrony przed wybuchem, firmą ecom instruments

2017-01-01

Firma Pepperl+Fuchs ogłasza przejęcie firmy ecom instruments
Firma Pepperl+Fuchs ogłasza przejęcie firmy ecom instruments, lidera technologii odpornych na wybuch telefonów komórkowych, smartfonów 4G i tabletów.

Mannheim, 24 października 2016 roku- Pepperl+Fuchs, jedna z czołowych światowych firm zajmujących się ochroną przed wybuchami, z zastosowaniem iskrobezpieczeństwa oraz czujników przemysłowych, ogłosiła dzisiaj przejęcie firmy ecom instruments GmbH, lidera rynku przemysłowych urządzeń mobilnych, przeznaczonych do użytku w strefach zagrożonych wybuchem. Ta ostatnia firma, z siedzibą w Assamstadt, w Niemczech, osiągnęła swoją pozycję lidera rozwiązań technologicznych opracowując odporne na wybuchy telefony komórkowe, smartfony 4G i tablety. Dzięki temu przejęciu firma Pepperl+Fuchs uzupełniła swoje portfolio produktów oraz know-how w dziedzinie ochrony przed wybuchem z wykorzystaniem rozwiązań mobilnych.

„W firmie ecom instruments odnaleźliśmy jednego z pionierów branży, notującego w ostatnim okresie stopę wzrostu na poziomie 15%, który przez dziesięciolecia udowodnił i wzmocniła swoją pozycję lidera w technologii mobilnej ochrony przed wybuchem i teraz pozwolił uzupełnić naszą ofertę szerokim portfolio konkurencyjnych produktów, sięgających daleko w przyszłość” – powiedział Dr. Gunther Kegel (dyrektor generalny Grupy Pepperl+Fuchs).

„Poza poszerzeniem katalogu produktów, dostrzegamy również nowe możliwości w ramach całego łańcucha tworzenia wartości dodanej. Dzięki temu możemy nie tylko wzmocnić naszą ofertę w dziedzinie ochrony przed wybuchem, ale także osiągnąć znacznie lepszą pozycję na rynku - wspólnie z partnerem z naszego regionu - a co za tym idzie tworzyć nowe rozwiązania w ramach kompleksowego oprogramowaniaPrzemysł 4.0” – dodał Kegel.

„Wiedza w zakresie zagadnień ochrony przed wybuchem oraz rozbudowana, międzynarodowa sieć sprzedaży sprawiły, że firma Pepperl+Fuchs od samego początku była dla nas atrakcyjnym partnerem. Nasze innowacyjne urządzenia nie tylko wypełniły pewna lukę w katalogu produktów, ale pozwalają firmom ecom instruments oraz Pepperl+Fuchs pracować na nowymi modelami rozwiązań biznesowych i technologicznych, w naszym centrum Center of Competence, w Assamstadt, tak aby wykorzystać ogromny potencjał wzrostowy wynikający z postępującej cyfryzacji branży” – stwierdził Rolf Nied, założyciel i partner zarządzający firmy ecom instruments GmbH.


O firmie Pepperl+Fuchs

Średniej wielkości rodzinna firma Pepperl+Fuchs jest zaliczana do wiodących firm w branży czujników przemysłowych oraz ochrony przed wybuchem.

Ochrona przed wybuchem- dział automatyki procesowej jest światowym liderem w dziedzinie ochrony przed wybuchem w strefach Ex, poprzez zastosowanie iskrobezpieczeństwa. Ponadto dział ten oferuje szeroki wachlarz  rozwiązań  dostosowanych do aplikacji przemysłu procesowego. Katalog oferowanych produktów obejmuje analogowe bariery izolacyjne, systemy dla magistrali typu filedbus, zdalne systemy I/O, interfejsy HART, czujniki kontroli poziomu, systemy przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia, urządzenia interfejsu HMI, elektryczne urządzenia ochrony przed wybuchem, a także zasilacze i urządzenia sygnalizacyjne.

Czujniki przemysłowe- wynalezieniem przemysłowego indukcyjnego czujnika zbliżeniowego w roku 1958, firma położyła kamień milowy w historii rozwoju technologii automatyzacji. Docelowymi odbiorcami są producenci maszyn, przemysł motoryzacyjny, systemy przeładunku i magazynowania, przemysł celulozowo-papierniczy, maszyny do pakowania, systemy drzwiowe, bramy i windy, urządzenia mobilne oraz rynek energii odnawialnej. Dział ten oferuje dostosowane do wymagań klientów rozwiązania w zakresie czujników, na przykład indukcyjne i fotoelektryczne czujniki zbliżeniowe, czujniki ultradźwiękowe, czujniki obrotowe, systemy RFID, czytniki macierzy danych, czujniki wizyjne i urządzenia laserowe.


O firmie ecom instruments GmbH

ecom instruments GmbH jest wiodącą międzynarodową marką w zakresie kompletnych rozwiązań w dziedzinie urządzeń mobilnych przeznaczonych do użytku w strefach zagrożonych wybuchem, w przemyśle chemicznych i petrochemicznym, w przemyśle farmaceutycznym, w branży poszukiwań ropy i gazu, w przemyśle górniczym, a także przy technologiach związanych z energetyką oraz ochroną środowiska. Przez 30 lat, firma ecom wyznaczała standardy techniczne i posiada znaczące know-how w zakresie rozwiązań ochrony przed wybuchem do codziennego stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

ecom instruments oferuje rozwiązania sprawdzone w praktyce i oparte na solidnych, sprawdzonych i najnowocześniejszych urządzeniach (tabletach, smartfonach, urządzeniach PDA itp.), w ramach podstawowych dyscyplin takich jak mobilne aplikacje komputerowe, komunikacja, pomiary i kalibracja, a także elektroniczne źródła światła. Podstawą globalnej pozycji firmy ecom są urządzenia peryferyjne, inteligentne oprogramowanie i aplikacje, w połączeniu ze wsparciem technicznym na całym świecie, w oparciu o centra serwisowe w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj

Przeczytaj aktualne wydanie e-news: