Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Czujniki do autobusów i pociągów


Pojazdy komunikacji publicznej stawiają specjalne wymagania przed systemami monitorowania drzwi automatycznych. Firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę systemów czujników do drzwi automatycznych zgodnych z niemal wszystkimi tego typu wymaganiami.

Urządzenia ProScan są szczególnie przystosowane do monitorowania szerokich odstępów w drzwiach automatycznych w pojazdach komunikacji publicznej przy użyciu 12 wiązek podczerwieni. Wyjątkowa funkcja uczenia umożliwia monitorowanie w nieustannie zmieniających się warunkach, a pole wykrywania urządzeń ProScan można dostosować do szerokiej gamy systemów drzwi automatycznych. Urządzenia te są certyfikowane zgodnie z niemiecką normą kolejową EN50155.


Czujniki drzwiowe TopScan umożliwiają pewne i uniwersalne wykrywanie osób w drzwiach pojazdów komunikacji publicznej. Modułowe czujniki są dopasowane do prowadnic i mają skonfigurowany kierunek oraz kąt emitowania wiązki, tryb pracy i funkcję monitorowania lewej lub prawej krawędzi. Urządzenia te są często używane do wykrywania osób w drzwiach w autobusach, pociągach oraz przejściach.


Miniaturowe bariery optyczne z serii ML29
Miniaturowe bariery optyczne z serii ML29

Niewielkie i ekonomiczne miniaturowe czujniki fotoelektryczne barierowe z serii ML29 pasują do ram drzwi w niemal wszystkich pojazdach komunikacji publicznej. Urządzenia z serii ML29 to szybkie i niezawodne bariery optyczne o zasięgu wykrywania do 8,5 m wyposażone w zabezpieczoną przed otwarciem obudowę oraz oferujące szeroki kąt działania (16°) ułatwiający konfigurację. Są one używane do monitorowania systemów drzwi automatycznych i mają certyfikat zgodności z niemiecką normą kolejową EN50155.