Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Warunki pracy instalacji przemysłowych mogą sprawiać bardzo duże problemy. Pracujące na nich monitory i komputery mogą być narażone na działanie wilgoci i ekstremalnych wahań temperatury, rozpuszczalników i innych chemikaliów oraz mycie ciśnieniowe. Dlatego na instalacjach instaluje się tylko niezbędne panele operatorskie, łącząc je liniami do przesyłania danych ze sprzętem w bezpiecznej strefie. Zmniejsza to oddziaływanie ekstremalnych warunków na system sterowania i minimalizuje możliwość awarii.

Rozwiązania panelowe VisuNet IND są istotnym elementem wizualizacji procesu. Pracują 24 h/dobę w najtrudniejszych warunkach. Zgodnie z tradycją solidnych, przemysłowych wykonań, każdy z nich jest produkowany z komponentów klasy przemysłowej. Panelowe stacje operatorskie posiadają certyfikaty dla strefy 2 i Class I & II, Division 2. Do wyboru są różne rodzaje ekranów dotykowych, jak przeciwodblaskowy, transflective i szkło hartowane.

Te kompaktowe rozwiązania montuje się bezpośrednio na maszynach lub wyposażeniu pomocniczym. Seria VisuNet IND obejmuje urządzenia od prostych monitorów, po monitory zdalne i komputery PC.

Technologia zdalnych monitorów Pepperl+Fuchs oznacza wiele korzyści:

  • Standardowe połączenie ethernetowe z serwerem – bez kosztownych konwerterów  

  • Dostęp z jednej stacji do wielu serwerów – mniejsza infrastruktura IT

  • Wsparcie aplikacji typu RDP: Microsoft®  terminal services, Citrix® ICA lub VNC RFB

  • Mniejsze obciążenie systemu – przesyłane są tylko zmiany w grafice

  • Nie ma potrzeby instalowania żadnego oprogramowania

  • Niski pobór mocy pozwala oszczędzać energię i ogranicza ciepło emitowane podczas przerw w działaniu


Konfigurator dla Visunet GXP