Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Warunki panujące w zakładach przetwórczych mogą stwarzać wiele problemów. Monitory przemysłowe mogą być narażone duże wahania temperatury a także działanie wilgoci, rozpuszczalników, substancji chemicznych oraz czyszczenie ciśnieniowe. W przypadku interfejsów wymagania te można łatwo zrealizować, używając jedynie niezbędnych elementów polowych oraz linii przesyłania danych umożliwiających podłączenie urządzeń znajdujących się w strefie bezpiecznej. Taka separacja minimalizuje narażenie większości komponentów na trudne warunki i zmniejsza ryzyko ich awarii.

Rozwiązania panelowe VisuNet IND to ważny element wizualizacji procesów. Używane w trybie ciągłym monitory do montażu panelowego pracują w najtrudniejszych warunkach. Zgodnie z tradycją naszych wytrzymałych monitorów przemysłowych, każdy z nich został wykonany z podzespołów klasy przemysłowej. Stacje operatorskie do montażu panelowego posiadają ważny na całym świecie certyfikat do pracy w strefie 2 oraz obszarach klasy I i II, Division 2. Urządzenia są wyposażone w różne ekrany dotykowe, które mogą być wyposażone w powłokę antyodblaskową, powłokę odblaskowo-przezroczystą oraz odporną, hartowaną szybę.

Uniwersalne rozwiązania można instalować bezpośrednio na używanych urządzeniach przetwórczych i produkcyjnych.  Urządzenia do montażu panelowego VisuNet IND obejmują rozwiązania od prostych monitorów do monitorów zdalnych i komputerów panelowych.

Technologia zdalnych monitorów firmy Pepperl+Fuchs zapewnia wiele zalet:

  • Standardowe połączenie sieciowe Ethernet z serwerem — brak konieczności używania drogich konwerterów

  • Dostęp do kilku serwerów z jednej stacji operatorskiej — mniejsze wymagania pod względem infrastruktury informatycznej

  • Obsługa aplikacji RDP: Usługi terminali Microsoft®, Citrix® ICA lub VNC RFB

  • Przesyłanie skompresowanego sygnału wideo — przesyłane są jedynie zmiany w grafice

  • Brak konieczności instalowania oprogramowania

  • Małe zużycie energii zapewnia oszczędności oraz bardzo małą ilość ciepła wytwarzanego podczas pracy bez obciążenia


Konfigurator dla Visunet GXP