Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Interfejsy procesowe


Interfejsy procesowe

Interfejsy procesowe FieldConnex służą do podłączania standardowych sygnałów wejść i wyjść do magistrali cyfrowej. Zapewniają iskrobezpieczeństwo sygnałów od czujników i do elementów wykonawczych zamontowanych w strefie 0/ Div. 1, a same mogą być montowane w strefie 1/ Div. 2. Interfejsy są zasilane z magistrali – nie trzeba ciągnąć żadnych dodatkowych kabli. Interfejsy procesowe pozwalają na elastyczne projektowanie sieci i korzystanie z wielu typów urządzeń polowych od różnych dostawców.


Sterownik zaworów

Sterownik zaworów (Valve Coupler)
Sterownik zaworów (Valve Coupler)

Sterownik zaworów pozwala podłączyć 4 zawory z cewkami małej mocy i 8 czujników położenia pod jednym adresem sieciowym. Dodatkowe funkcje ułatwiają konfigurowanie, obliczają i raportują czas reakcji i przełączania każdego zaworu. Informacja jest natychmiast dostępna dla systemu zarządzania zasobami.       Dostarczane są również interfejsy pneumatyczne FieldConnex® ze sterownikami zaworów, zaworami elektromagnetycznymi i wzmacniaczami w wygodnej do zainstalowania obudowie. Interfejsy pneumatyczne mogą sterować 32 zaworami za pośrednictwem jednego kabla komunikacyjnego i sprężonego powietrza.

Multiplekser temperaturowy

Moduł temperaturowy FieldConnex®
Moduł temperaturowy FieldConnex®

Multiplekser temperaturowy FieldConnex® (TM-I) umożliwia bardzo efektywną i ekonomiczną transmisję cyfrową ośmiu sygnałów analogowych. Można do niego podłączyć:
  • 2-, 3- i 4-przewodowe rezystancyjne czujniki temperatury (RTD)
  • termopary
  • inne sygnały rezystancyjne lub mV

Każde z wejść jest parametryzowane osobno. TM-I umożliwia kompensację zimnych końców i monitoruje stan czujników i przewodów.


FieldConnex® Smartplant® Instrument Library

Download the free fieldbus engineering tool!