Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Systemy zasilania


Szyna zasilająca UPR

Szyna zasilająca UPR to 35 mm szyna DIN z wkładem elektrycznym ze złoconymi listwami. Po zamontowaniu modułów na szynie, umieszczone na  ich podstawie złocone styki obejmują listwy zasilające. Eliminuje to połączenia punkt-punkt a dodatkowo szyna posiada listwę zbierające sygnały błędów z indywidualnych modułów do zbiorczej sygnalizacji błędu. Szyna zasilająca UPR jest produkowana w dwu wersjach:

  • z trzema listwami (UPR-03), z których dwie są zasilająca a jedna służy do zbiorczej sygnalizacji błędu
  • z pięcioma listwami (UPR-05): dwie listwy do zasilania, trzy jako magistrala komunikacyjna

 


Moduły podające napięcie

Moduły podające napięcie przekazują zewnętrzne napięcie 24 VDC na szynę zasilającą. Możliwe jest zastosowanie modułów do zasilania redundowanego, zapewniającego bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa. Kiedy jedno z zasilań przestanie działać, drugi moduł będzie kontynuował podawanie napięcia na szynę. Zestyk przekaźnikowy informuje o zaniku napięcia lub wysłaniu sygnału błędu przez jeden z modułów funkcjonalnych zamontowanych na szynie.


Zasilacze

Pepperl+Fuchs dostarcza zasilacze 120/ 240 VAC na 24 VDC o prądzie wyjściowym 4A lub 500 mA. Zasilacze te mogą przekazywać napięcie bezpośrednio na szynę zasilającą UPR co eliminuje potrzebę zastosowania modułów podających napięcie. Zwiększa to elastyczność zastosowań systemu K i możliwości jego zasilania.