Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Większa elastyczność działań globalnych: Transformacja Pepperl+Fuchs w spółkę europejską

2019-07-12

Werner Guthier, CFO of the Pepperl+Fuchs Group
Werner Guthier, dyrektor finansowy grupy Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs GmbH podjęła decyzję o stopniowym przekształceniu się do roku 2020 w spółkę europejską (Societas Europaea) w celu realizacji strategii rozwoju długoterminowego oraz podjęcia przyszłych wyzwań na skalę światową, w szczególności tych związanych z Przemysłem 4.0. „Przepisy prawne regulujące działalność spółek europejskich ułatwią handel i ewentualną rozbudowę w obszarze Unii Europejskiej” — mówi Werner Guthier (dyrektor finansowy grupy Pepperl+Fuchs). „Forma prawna SE oferuje nam również nowe możliwości na rynkach kapitałowych, w przeciwieństwie do formy prawnej spółki GmbH. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy tę zmianę za ważny krok w kierunku zapewnienia zrównoważonego sukcesu grupy w przyszłości”.

Proces przekształcenia w spółkę giełdową (Pepperl+Fuchs AG) został już zakończony i zapewniono niezbędną zgodność z przepisami umożliwiającą przekształcenie w spółkę Pepperl+Fuchs SE z zachowaniem obowiązujących wymogów prawnych UE.


O firmie Pepperl+Fuchs


Siedziba firmy Pepperl+Fuchs w Mannheim w Niemczech

Zatrudniająca 6200 pracowników na całym świecie firma Pepperl+Fuchs jest jednym z czołowych dostawców czujników przemysłowych i układów do ochrony przed wybuchem. Siedziba w Mannheim stanowi centrum wiedzy technicznej. Inżynierowie i specjaliści prowadzą tam badania i opracowują najnowsze technologie i produkty. Jest to firma rodzinna założona w 1945 roku. Obecnie ma 80 oddziałów na całym świecie. Globalny zasięg umożliwia firmie wykazanie się tym, co najlepsze: najwyższymi standardami technicznymi z wydajnymi, zapewniającymi oszczędność możliwościami produkcyjnymi. Pepperl+Fuchs ma ustaloną renomę jako partner firm związanych z technologią automatyki na całym świecie i oferuje im największy asortyment sprawdzonych podzespołów spełniających wymagania dotyczące zastosowań w zakładach produkcyjnych i automatyce procesów.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.