Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Listwy bezpieczeństwa


Dzięki listwom bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs możliwe jest efektywne zabezpieczenie krawędzi miażdżących i tnących w zasilanych częściach maszyny, takich jak pokrywy, drzwi lub osłony. System bezpieczeństwa składa się z zewnętrznego sterownika Safety, bariery optycznej oraz gumowego profilu, który jest wprowadzony do aluminiowej szyny profilowanej.

Wytrzymały profil gumowy zawiera światłowód, w którym bariera optyczna generuje ścieżkę świetlną. Jeśli profil zostanie odkształcony przez nacisk z zewnątrz, zmniejsza się przekrój światłowodu, na co reaguje urządzenie przełączające, powodując zatrzymanie. Jako kompletny system, urządzenia zabezpieczające można stosować aż do współczynnika wydajności e, kat. 4 zgodnie z normą EN ISO 13849, spełniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Dzięki zastosowaniu technologii fotoelektrycznej można skracać aluminiowe i gumowe profile do niemal dowolnej długości i bez problemu dostosowywać je do różnych sytuacji. Listwy bezpieczeństwa znacznie zwiększają poziom elastyczności w przypadku integracji z maszynami i systemami.


Listwy bezpieczeństwa w skrócie

  • Niezawodna ochrona poruszających się krawędzi, takich jak np. we frezarce
  • Najwyższe standardy bezpieczeństwa nawet do poziomu „e”, kat. 4 zgodnie z normą EN ISO 13849
  • Maksymalna elastyczność podczas integracji maszyny

Zastosowania

  • Zastosowanie w miejscach o zwiększonym ryzyku urazu
  • Ochrona dostępu i stref zagrożenia w przypadku systemów paletowania, robotów, maszyn do obróbki drewna, maszyn pakujących, podwieszanych półek w magazynach oraz linii maszynowych.