Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Przełączniki bezpieczeństwa


Urządzenia ochronne do monitorowania

Podczas obsługi maszyn należy przestrzegać różnych przepisów, norm i regulacji związanych z bezpieczeństwem. Zamontowanie urządzeń ochronnych w przypadku niebezpiecznych warunków jest zatem obowiązkowe. Nasze zabezpieczenia do monitorowania drzwi zostały zaprojektowane pod kątem identyfikacji i oceny stanu tych urządzeń zabezpieczających przy użyciu sieci AS-Interface. Oferujemy szeroką gamę przełączników bezpieczeństwa oraz dostosowanych do nich akcesoriów do różnych zastosowań.

Elektromechaniczne przełączniki bezpieczeństwa

Elektromechaniczne przełączniki bezpieczeństwa
Elektromechaniczne przełączniki bezpieczeństwa

Przełączników bezpieczeństwa można używać z oddzielnym siłownikiem w celu monitorowania ochronnych urządzeń izolujących — na przykład na drzwiach przesuwnych bądź uchylnych lub na zdejmowanych panelach. Przełączniki bezpieczeństwa są również dostępne w wersji z blokadą zabezpieczającą, która aktywnie uniemożliwia otwarcie urządzenia ochronnego.


Elektroniczne przełączniki bezpieczeństwa

Elektroniczne przełączniki bezpieczeństwa
Elektroniczne przełączniki bezpieczeństwa

Oferujemy rozwiązania do drzwi zabezpieczających o niewielkim promieniu działania, dużych drzwi o odpowiedniej tolerancji i drzwi narażonych na drgania. Dostępne urządzenia monitorujące obejmują przełączniki mechaniczne, przełączniki kontaktronowe i systemy transponderów.


W przypadku, gdy pracownicy muszą na przykład wejść do strefy chronionej przez urządzenia zabezpieczające podczas pracy maszyny w trybie skokowym, konieczne jest użycie włącznika.


Gama produktów AS-Interface

Pobierz przegląd produktów AS-Interface

Zapoznaj się z pełną gamą naszych produktów AS-Interface.